Nekoukejte se na všechny ty příběhy lidí, kteří uspěli přes noc a stali se senzací. Jistě, i takoví jsou. Jak ale určitě víte, kdo snadno nabyl, snadno také pozbyl. Úspěch je dlouhá cesta, která pokaždé vyžaduje spoustu práce a odhodlání. Co je nejdůležitější? Správné mentální nastavení. Protože všechno vždycky začíná u vás v hlavě.

Tyhle věci si proto nikdy neříkejte.

Do roka a do dne

Ve světě, který ovládá prokrastinace, je občas dobré dávat si deadliny, kterých se pak držíte a dotáhnete díky nim úkoly do konce. Nikdy se ale nebičujte za to, když se vám nepodaří splnit něco, nad čím nemáte plnou kontrolu. Dejme tomu, že se rozhodnete stát se slavnou vizážistkou a pokud do roka nedostanete dobře placenou zakázku, vzdáte to.

Někdy to může být k užitku, jindy se ale připravíte o spoustu příležitostí. Vydržte. Pokud vám to tedy okolnosti dovolují. Pracujte na sobě tak dlouho, dokud neuvidíte první pozitivní výsledky. Cíl se může zdát v nedohlednu, s každým novým dnem jste mu ale zase o něco blíž. A hlavně se nevzdávejte. Pokud budete tvrdě pracovat, jste na dobré cestě.

Když ne teď, tak nikdy

To, že spousta lidí zažívá úspěchy v mladém věku neznamená, že to tak mají všichni. Nápady někdy přijdou brzy, někdy se musí roky rodit v hlavě a až pak přijde ten správný moment. Přestaňte se soustředit na poučky, že když neprorazíte do pětadvaceti, nepovede se to nikdy. A nečtěte ani žebříčky 20 pod 20 ani 30 pod 30. K ničemu vám to nebude.

Každý jsme originál a každý žijeme úplně jiný život. Věřte si a uvidíte, že vše dobře dopadne. Nesrovnávejte se s ostatními, jste originál a taková je i vaše životní cesta.

Je tolik lepších

Ano. Pokaždé to tak je. V každém oboru a v každé firmě je někdo lepší, chytřejší a charismatičtější než vy. Tady si vypůjčíme citát od samozvaného guru úspěchu, Kanyeho Westa: “Vždycky se najde někdo hezčí, chytřejší a mladší než vy. Ale nikdy nebude vámi.” Takže využijte svojí originalitu a hlavně mějte na paměti, že nikdo nepřemýšlí tak, jako vy. Buďte hlavně sami sebou a věřte svým instinktům.

Tohle chce každý

Ano, ale ne každý je ochotný pro to tvrdě pracovat. Při konverzacích s lidmi často zjistíte, že snad každý chtěl alespoň jednou ve svém životě něco, co nikdy nezískal, nebo uvažuje o tom, že by začal cestovat nebo podnikat. Třeba si otevřít pekárnu, mít vlastní značku šperků nebo objet celou zeměkouli. Ale z nějakých důvodů se to nestalo nebo se k tomu nikdy neodhodlají. Často prostě nejsou vhodné podmínky nebo se lidé tváří v tvář rozhodování mezi těžkou prací a riskem rozhodnou raději pro klidnější a pohodlnější život. Na tom není vůbec nic špatného. Jen to ukazuje, že každý zkrátka jedná jinak a je, nebo není pro určité věci ochoten něco obětovat.

S úspěchem je spojena spousta tvrdé práce a pokud máte pocit, že to dokážete, nehleďte na ostatní a jděte do toho.

Nezasloužím si úspěch

Je to vždy tak trochu o štěstí. Pocit, že si úspěch nezasloužíte, protože jste toho ve vašich očích neudělali dost, rychle zažeňte. V úspěchu vždycky hraje roli i spousta dalších věcí. Pocity méněcennosti nejsou k ničemu dobré a rozhodně vám na vaší cestě nepomůžou.

Zdravé sebevědomí je nesmírně důležité. Stejně důležité je si i uvědomit, že právě vy můžete a dokážete dělat přesně to, co si usmyslíte. Nejste o nic horší, než všichni ostatní. Hlavně myslete pozitivně a nepochybujte o sobě ani o svých schopnostech.