Lunchmeat vznikl před osmi lety a je unikátní tím, že propojuje to nejlepší z jak hudební, tak vizuální scény. Právě umělci z tohoto labelu stáli například za instalací Henge na pražském festivalu Signal, projekcemi na elektronic stage na Colours of Ostrava a mnohými dalšími novomediálními počiny. Organizátoři festivalu provozovali do nedávna i oblíbený experimentální klub Neone a ve stejném duchu se nese i dramaturgie festivalu – klade si za cíl přivézt to nejlepší ze současné experimentální elektronické hudby.

Na pódiu se tu tak potkávají umělci různých elektronických žánrů z různých zemí. Připravte se na to, že uslyšíte zcela nové styly, které jste dosud neznali. Tihle hudebníci to totiž možná nedělají tak, jak jsme zvyklí, ale o to je zážitek silnější. Propracované světelné a vizuální efekty jsou navržené tak, aby s hudbou dokonale korespondovaly, a návštěvníci jsou tak na tři noci vrženi naprosto mimo realitu a mohou se zcela oddat hudebnímu a vizuálnímu prožitku.

Letošní ročník začne ve čtvrtek 19. října a konat se bude ve Veletržním paláci Národní galerie. Mezi vystupujícími umělci figurují například jména jako Ben Frost, Pantha du Prince nebo Sinjin Hawke, z českých hudebníků zase vystoupí dné, ba:zel nebo HRTL. Lunchmeat festival také doprovází výstava v prostorách Holešovické Šachty s názvem Editions of Light, která se zaměřuje na proces vnímání.