Společnost Tiffany poprvé vytvořila ikonickou Larry O’Brien Trophy v roce 1978, a od té doby je její pravidelným dodavatelem. Trofej získává každoročně od Národní basketbalové asociace vítěz finále basketbalové ligy NBA. 61 centimetrů vysoká trofej váží 7,2 kilogramu a je pojmenována podle bývalého komisaře NBA® Larryho O’Briena. Vyrobena je ze sterlingového stříbra zlaceného 24k zlatem metodou vermeil a její design připomíná basketbalový míč v reálné velikosti před dopadem do sítě.

Trofej vzniká každý rok v kovovýrobní dílně společnosti Tiffany v Cumberlandu na Rhode Islandu. Řemeslníci používají při její výrobě staré techniky, jako je odstředivé lití, opracování stříbra, tepání, ruční rytí a leštění. Výroba trofeje trvá přibližně šest měsíců a vyžaduje celkem 63 hodin práce.

Tiffany navrhuje a vyrábí i další slavné basketbalové trofeje – trofej Billa Russella pro nejužitečnějšího hráče finále NBA, trofej pro vítězky ženské basketbalové ligy WNBAa trofeje pro vítěze Východní a Západní konference NBA.