Holandsko

Nemůžeme začít nikde jinde než v nejvyhlášenější světové cyklistické destinaci, Holandsku. Trasa s názvem Route 10 vede podél typických holandských mlýnů, tulipánových polí až do samotného centra Amsterdamu. Je ideální pro vyhlídkové cyklisty, kteří se především rádi kochají krajinou, památkami, typickými holandskými domečky a libují si v téměř nulovém převýšení. Route 10 má kolem 42 km. Preferujete-li kombinaci přírodní a městské turistiky, pak pro vás bude tou pravou variantou.

Rakousko

Vhodnou destinací pro milovníky cyklistiky může být i Rakousko. Země kvalitně vybudované cyklistické infrastruktury nabízí trasy pro profesionály, milovníky vysokých převýšení a náročného terénu, ale i lehčí trasy, které ocení i méně zdatní jezdci. Spolehnout se můžete také na velké množství hotýlků a BB, kde se můžete ubytovat. Některé z nich navíc nabízí doprovodnou službu převozu věcí z místa na místo, což se vám určitě vyplatí. Tip od nás: My jsme si zamilovali Ennskou stezku!

Francie

Podobně jako Rakousko nabízí i Francie trasy pro zdatné fanoušky cyklistiky, ale i pro méně zkušené avšak nadšené jezdce. Navíc můžete ochutnat vyhlášenou francouzskou gastronomii včetně výborných vín a využít cesty i k návštěvě vinných sklípků. Projeďte si vinné sady a udělejte si popíjecí zastávky. Francie je pro vás ideální, jestli se nechcete jen hnát, ale rádi byste si užili i romantiku, kvalitní vína, degustaci místních specialit a celkově volnější atmosféru. Páry, které hledají dobrodružnější pojetí dovolené, si to stoprocentně užijí. Tip od nás: Vyzkoušejte trasu po Burgundském víně, Routes des Grand Crus.

Mallorca

Největší ostrov Baleárských ostrovů patřící Španělsku je správnou volbou pro ty, kdo kromě cyklistiky milují i španělskou kuchyni a vůni moře. Mallorca je populární cyklo destinace jak pro profesionály, tak pro amatéry, kteří holdují cyklistice. Najdete zde také plno společností, které se na cykloturistiku speciálně zaměřují a tudíž se s kolem nemusíte vláčet. Terén je navíc pro cyklisty perfektní. Na své si přijdou horští jezdci, ale i milovníci rovinek. Příznivcům horské cyklistiky by neměla ujít vyjížďka na několikakilometrový Coll de Soller nebo Puig Major. Ne nadarmo je Mallorca pro mnoho světových profesionálních cyklistů destinace číslo jedna.

Baltské státy

Vydejte se na výlet napříč Baltskými státy, Litvou, Lotyšskem i Estonskem, nebo je procestujte zvlášť. Každý z nich má svou atmosféru a spoustu možnosti. Všechny tři ale nabízí krásné projížďky přírodou, hlubokými lesy, podél řek a po pobřeží. Litva vyniká skvělou gastronomii, výhodnými cenami, mnoha historickými památkami a písečnými dunami. Lotyšsko zase láká na projížďky po pobřeží, nespočet letních resortů u moře a cyklistiku ve městě. Naopak Estonsko je destinace poněkud dražší, ale s dobrou kombinací městské kultury a přírody, krásné cyklovýlety jsou potom na estonských ostrovech. Můžete si i udělat výlet trajektem do nedalekého Finska. Tip od nás: My jsme si zamilovali Litvu!