Norsko

Plánujete vyjet si do krásné přírody, ale nechcete cestovat moc daleko? Zkuste Norsko. Čekají vás projížďky po fjordech, možnost vydat se až za polární kruh, návštěvy malebných městeček, vodopády, krásné výhledy, ale i nezapomenutelné výstupy do hor. Pokud nemáte rádi tropická léta, je letní výlet do Norska skvělou příležitostí, jak poznat jednu z nejdražších zemí světa úsporně a ještě k tomu z netradiční perspektivy.

Karibik

Nejoblíbenější světovou destinací pro okružní plavby je jednoznačně Karibik. Kromě tropického klimatu vás čekají krásné pláže s bílým pískem, průzračná mořská voda, výlety a aktivity v exotickém prostředí. Bonusem jsou jednoznačně podmínky pro cestování s dětmi. Karibik se tvoří nespočet ostrovů a  každý nabízí něco jiného – kulturu, relax, krásnou přírodu a gastronomické zážitky. Je to jen na vás, jak si vaši dovolenou představujete. Společností operujících v Karibiku je opravdu hodně, tudíž máte bez problémů z čeho vybírat.

Středozemní moře

Jedna z nejvyhledávanějších destinací v Evropě zahrnuje Středozemní moře. Mnoho z nás už Středomoří navštívilo. Pokud by vás ale lákalo  poznat tuto oblast i jinak než z turistického letoviska, zkuste okružní plavby. Nabízí vám mnoho možností – krásnou přírodu, perfektní koupání, kulturu, památky a výbornou gastronomii. Náš tip: Zkuste plavby po západním Středomoří zahrnující návštěvu Benátek, Říma, Monte Carla nebo Barcelony. Pro ty z vás, kteří preferují větší exotiku, doporučujeme plavbu po jižním Středomoří, kde se podíváte do Maroka, Tuniska, nebo Egypta.

Aljaška

Opravdoví dobrodruzi neodolají plavbě po vzdálené Aljašce. Hned po Karibiku je druhou nejoblíbenější destinací pro dovolenou prožitou na palubě lodi a má vám jistě co nabídnout. Zažijte nezapomenutelné scenérie, opravdu divokou přírodu, fjordy, ostrovy, poloostrovy, krásné hory, ledovce a především národní park Glacier Bay, který je součástí světového dědictví UNESCO. Možná se vám poštěstí vidět i medvědy, kosatky nebo keporkaky.

Foto: Pinterest