Úklid už v průběhu týdne

Asi největší část našich víkendů “sežere” dohánění toho, co jsme v týdnu nestihli. A tím myslíme především péči o domácnost, prádlo, úklid, nákupy a tak dále. Ušetřete čas a něco málo udělejte pokaždé, když přijdete domů z práce. Ano, chápeme, že je to těžké, ale představte si, že pak o víkendu nebudete muset vůbec nic. To zní dobře, ne?

Takže si všechny domácí práce rozdělte do jednotlivých dnů v týdnu a jak přijdete z práce nebo ze školy, jednu položku si odškrtněte. Když je budete dělat postupně, nezaberou vám tolik času a vy budete mít pocit, že vám jde všechno mnohem lépe od ruky.

Výlety

Protože doma už budete mít všechno hotové, zbyde vám spousta času na nicnedělání, ale také na to, abyste zmizeli někam daleko. Na výlet. Nemusíte hned jezdit někam daleko. Zkuste třeba nějaká česká města, ta totiž také stojí za to, jen si nemyslete. A jeďte na celý víkend. Když vyrazíte už v pátek, budete mít pocit, že je víkend nekonečný.

Pro Čechy tolik typické chalupaření a zahrádkeření je ideální způsob, jak strávit víkend. Někdy je ale ještě lepší jet někam, kde to vůbec neznáte a objevovat. Otevřete si obzory. A všichni víme, že jak přijedete na chatu nebo chalupu, hned se na vás začne hrnout práce ze všech stran. Takže zmizte od všeho a všech a dobijte baterky v novém městě.

Aktivní odpočinek

Pokud máte sedavou práci, nejlépe si odpočinete u něčeho aktivního. Když celý týden prosedíte na židli, je jedině logické, že o víkendu byste se měli pořádně rozhýbat. Dokonale vám to vyčistí hlavu a v pondělí ráno se budete cítit odpočatí a na tu vaši židli v práci se budete těšit.

Zkuste třeba turistiku, cyklistiku, plavání nebo buďte jen tak v přírodě. Hlavně se nezastavujte. Možná to zní jako nesmysl ale fyzická únava vám pomůže si nejlépe odpočinout.