Anguilla: Karibská klasika, na kterou jen tak nezapomenete

Korálový ostrov Anguillu v souostroví Malých Antil objevil Kryštof Kolumbus a v posledních letech i lidé toužící po přepychové a ničím nerušené dovolené. Ostrov se může pochlubit 33 plážemi s pískem bílým jako padlý sníh, který se se západem slunce rozehraje všemi odstíny růžové, průzračným tyrkysovým mořem a celoročně slunečným počasím přímo vybízejícím k opalování.

Co musíte zažít: Vykoupejte se na nejkrásnějších plážích světa Rendezvous Bay Beach a Shoal Bay a až vám vyhládne, zajděte si do plážového baru ochutnat lokální speciality. Anguilla je svou karibskou kuchyní mezi milovníky dobrého jídla vyhlášená.

Sayulita: Strhující dovolená na mexických plážích Pacifiku

Mexičkou vesnici Sayulitu nenápadně zastrčenou na pobřeží Pacifického oceánu si oblíbili nejprve američtí surfaři a v posledních letech se stává čím dál tím známější prázdninovou destinací, a to především svým zaměřením na aktivně strávenou dovolenou. Kromě surfování můžete místní nádherné písečné pláže procválat na koňském hřbetě, nebo si po ránu zameditovat u oceánu na lekci jógy.

Co musíte zažít: Vydejte se na průzkumnou plavbu a pozorujte život v oceánu jako potápěči nebo pozorovatelé velryb. Sayulita ještě není notoricky známým letoviskem, proto můžete využít příjemně rodinné atmosféry místních potápěčských škol.

Než se vydáte na dovolenou, nezapomeňte si uzavřít cestovní pojištění do zahraničí. Při jeho sjednávání si můžete sjednat také připojištění adrenalinových sportů, a tak si užít svou vysněnou dovolenou na maximum.

Maledivy: Zažijte pod kokosovými palmami exotický ráj na zemi

Nejbližším sousedem Malediv je Srí Lanka, na kterou se každoročně valí davy turistů, ale korálové atoly Maledivy zůstávají – naštěstí – tak trochu v jejím stínu. Proto si zde můžete vychutnat doslova božský klid, laguny s průzračně čistou vodou, fantastické pokrmy a přepychové zázemí místních stylově zařízených rezortů.

Co musíte zažít: Vydejte se na vyhlášenou pláž Veligandu Island Beach a obdivujte scenerie jako vystřižené z katalogů cestovních kanceláří. Až vás omrzí vyhřívat se na sluníčku a šnorchlovat nad korálovými útesy, přelety hydroplánem z atolu na atol vám nabídnou nádherné výhledy na celé souostroví a jedinečný zážitek.