Musíte letošní léto strávit ve městě? Odpočinout si můžete i pokud zůstáváte doma. Ať už vás tam drží finance nebo práce, rozhodně to neznamená, že bude vaše dovolená nudná. Stále více lidí si užívá fenomén nazvaný staycation! Neboli dovolenou doma. A v Praze letos rozhodně nebude nuda. Jak si léto v české metropoli užít na maximum?

Rozhodně neseďte doma, jděte ven! Děje se toho tolik zajímavého. Máte jedinečnou možnost vyzkoušet všechno, co Praha nabízí. Často totiž města, ve kterých žijeme, ani pořádně neznáme. Kdy jste například naposledy byli na Pražském hradě? Už si ani nevzpomínáte? Pak je nejvyšší čas vyrazit! Zahrajte si na turistu ve vlastním městě a objevujte nová místa. A co je na tom nejlepší? Všude se snadno domluvíte a večer si lehnete do své vlastní postele.

Zajděte na piknik, do letního kina nebo na náplavku. Poznejte Prahu úplně jinak, než jak ji znáte z cest do práce nebo do školy.

 1. Letní kina

  Jestli jsme si v posledních letech něco opravdu zamilovali, pak jsou to letní kina. V Praze jich je každoročně několik. Všechny navíc promítají skvělé filmy.

  Zajít můžete třeba sem:
  Letní kino Stalin
  Nákladové nádraží Žižkov
  Meet Factory

 2. Jídlo

  Co večer po práci? No přeci na romantickou večeři. V Praze se v posledních letech otevřelo tolik skvělých restaurací, že ani nebudete vědět, kam dřív. Naše tipy? Eska, Lokál ani Kantýna vás rozhodně nezklamou. A potom musíte na drink. Kam? Doporučujeme Cobra bar a Špejli. Nebo zajděte na víno, třeba do Bokovky.
  A kdo vám doporučí ta nejlepší místa?
  The Taste of Prague

 3. Náplavka

  Kde to žije nejvíce? Na náplavce! O víkendu trhy, přes týden koncerty a super akce.
  Všechno co potřebujete vědět najdete tady.

 4. Zmrzlina

  To nejlepší “gelato” nenajdete v Itálii, ale v Praze. Přesněji na Výtoni. Řemeslná zmrzlinárna Puro Gelato vyrábí tu nejlahodnější zmrzlinu široko daleko. Minout ale nesmíte ani Zmrzlináře a Angelato.

  Puro Gelato
  Angelato 
  Zmrzlinář

 5. Pikniky

  Konečně se i k nám dostal trend pikniků. Prostě sedět v přírodě s dobrým jídlem a přáteli. No co může být lepší?
  Kam na piknik? Stromovka, Riegerovy sady, Letná – to jsou klasická místa, jestli ale chcete více soukromí, pak zkuste třeba Vypich nebo Smíchovský kopec.