Lukáš Krnáč, Vivien Babicová, Kristýna Coufalová

Trio studentů Lukáš Krnáč, Vivien Babicová a Kristýna Coufalová ze zlínské Univerzity Tomáše Bati předvedli show plnou provokativních modelů, divokých vzorů a maximalistických nápisů. Hlavní myšlenkou bylo vyobrazit lidi, které můžete potkat na diskotéce v šest hodin ráno. Nechyběly streetwear ledvinky, elegantnější seat belg bags ve třech různých velikostech i rozmanitých barvách od Vivien Babicové ani jiné doplňky v podobě klobouků a náramků.

 

Van Graaf: Martin Kohout

Martin Kohout se nedávno stal vítězem soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2018 a mohl se tak zúčastnit dalšího ročníku Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Jeho modely byly vytvořeny z malířského plátna s aplikací olejomalby, což zcela jistě stálo spoustu práce. Kromě této techniky použil návrhář i jemné přírodní látky, jež celý look krásně doplnily.

 

Imreczeova

Zdeňka Imreczeová je známá svým dokonalým zpracováním, jednoduchostí a elegancí. Ani tato kolekce nebyla výjimkou a my jsme mohli vidět opravdové avantgardní umění. Jedním z nejdůležitějších a nejpodstatnějších prvků se opět staly geometrické detaily, které už jsou pro návrhářku signifikantní.

 

Denisa Nová

Pro všechny přítomné bylo překvapením, když zjistili, že modelky a modelové předvádějící kolekci Denisy Nové byli už celou předchozí show přítomni v publiku. Poté, co začala hrát hudba, vstali, a směřovali rovnou na plochu, jež sloužila jako runway. Barvy byly laděny převážně do světlých tónů, i zde se ale našlo několik výraznějších barev v podobě fialové či žluté.

 

Outsiders Division

Španělské trio Alejandra Gallifa, Alberta Perancha a Davida Méndeze Alonsa, jež tvoří pod názvem Outsiders Division, předvedlo módní show plnou nadsázky, nespoutanosti a hravosti. Barevné kousky, energická hudba a zvláště pak tanec či jiné kreace modelů a modelek působily příjemně a zábavně. Ne nadarmo se přehlídka řídila myšlenkou ‘užívat si života a nebrat se příliš vážně.’

 

Pavel Brejcha

Módní návrhář Pavel Brejcha v nové kolekci vsadil na minimalismus a důraz na detaily. Paleta odstínů zahrnovala především béžovo-bílo-černé tóny. I tak se objevil jeden křiklavě červený outfit a několik rudých cross body kabelek.  Za zmínku také stojí kombinace lesklých a matných materiálů a devadesátkové kšilty, které pozvedly modely na další úroveň.

 

Chatty

Poslední a závěrečné přehlídky celého Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se zhostily Radka Sirková a Anna Tušková z labelu Chatty. Návrhářky vsadily na neobvykle střižená saka a kalhoty s asymetrickým pasem, ale i na šaty, topy či svetry. Zaujaly nás právě trendy obleky avšak i pruhy, které slaví velký návrat.

Foto: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week