Odvážná UMPRUM

První přehlídkový den začal odvážnou tvorbou studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské UMPRUM. Futuristické modely se barevně držely základních tónů, černou a směs pudrové však rozbíjely dva zářivě modré modely v odstínech baby blue a royal. Moderní prvky se mísily s elegancí a extravagancí a romantický růžový look si nás ihned získal.

Trendy Lukáš Krnáč

Lukáš Krnáč předvedl lesní show se streetstylovým nádechem a trendy kostkou, jež se jednoznačně stala vzorem roku. Nezapomněl při tom na v současnosti tolik důležité detaily, jako jsou výrazné cutouts, stylové ponožky, které akutálně slaví velký úspěch, ale ani na ledvinky, aneb favorit mezi kabelkami (nejen) loňského roku.

Minimalistická IMRECZEOVA

Po kratší pauze mezi přehlídkami následovala populární česká návrhářka Zdeňka Imreczeová se svou stejnojmennou značkou IMRECZEOVA. Minimalistické outfity v přírodních barvách mixovaly ženskost s trendy sportovním komfortem posledních sezon. My jsme si zamilovali dlouhé košilové šaty a modely s flitrovými detaily.

Aktuální Jan Černý

Jan Černý nás naprosto odzbrojil. Předvedl kolekci současných kousků, které prostě chceme. V realitě to znamenalo spoustu zelené barvy, perfektní komplety a třešničkou na dortu se staly tenisky Prestige x Jan. Street style trend byl v modelech nezpochybnitelný, stejně jako look návrháře, který prostě funguje.

Nostalgická Denisa Nová

Na závěr sobotních shows představila Denisa Nová zhmotněnou inspiraci šatníkem své matky. Ten podpořila skvělou trvalou, s níž se v defilé rozloučila. Modely se nesly v duchu let minulých, tedy oversize kouscích a přírodním looku. Cihlová barva sehrála svou roli velice dobře, stejně jako odstíny žluté. Naším favoritem se jednoznačně stala kožená bunda s kapucí.

GALERIE

UMPRUM

Lukáš Krnáč

IMRECZEOVA

 

Jan Černý

 

Denisa Nová

Foto: MBPFW