Filip Hrivňák

Po roce a půl se na přehlídkové molo Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku vrací modelingová hvězda světového formátu Filip Hrivňák. Historicky nejúspěšnější slovenský model, který letos předváděl pro nejzvučnější módní značky – Givenchy, Giorgio Armani, Dolce & Gabbana apod. – na pražském módním týdnu obohatí show Lukáše Macháčka. GQ model roku 2015 bude také hostem na přehlídce Jakuba Polanky a show Fashion Code by Luxury Brand Management.

Filip Hřivňák

Filip Hřivňák

Martina Špetlová

Ve světě aktuálně nejúspěšnější návrhářka českého původu Martina Špetlová, jejíž tvorba je zastoupena v luxusních obchodních domech Selfridges a Dover Street Market, začala své nejnovější kolekce na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představovat už před dvěma lety. Kolekce na sezónu jaro/léto 2017 bude uvedena v rámci speciálního programu magazínu Dolce Vita ve stylingu její módní ředitelky Marie Vedral Kohutik.

121

Martina Špetlová

 

W Magazine

Americký měsíčník, který je od roku 1972 mezinárodně uznávanou módní a kulturní autoritou a jehož 1,4 milionu čtenářů je zvyklých na módní obsah nejvyšší úrovně, na MBPFW zastoupí jeho módní redaktorka Caroline Grossová a street style fotograf Adam Katz Sinding, který se do Prahy vrací již počtvrté.

Nowfashion

Zástupci v současnosti nejsilnějšího online módního média se přijeli na českou módu podívat poprvé loni na jaře. Letos se na pražský módní týden vrací profesionální přehlídkový fotograf Guillaume Roujas, který se zde stal už pravidelným hostem. Roujas bude pořizovat oficiální přehlídkové fotografie, jež tvoří unikátní online galerii současné české módní tvorby na mbpfw.com/galerie.

11054365_409288362585377_2569852275127970292_n

WWD

V zastoupení lokálního přispěvatele Miloshe Harajdy vznikne také street-stylová fotoreportáž z pražského týdne módy pro online verzi největší a nejtradičnější publikace orientované na módní profesionály, Women’s Wear Daily.

Other/Wise

Nové objevy do své kolekce přijede vybírat majitel pařížského showroomu Other/Wise Tomi Paull, který si své potenciální svěřence vytipoval už na březnové edici.

normal

Doshaburi

Sledovat vývoj české módní scény se vrací také majitel barcelonského avantgardního obchodu Doshaburi Yoshimitsu Kosai, který si hned z první návštěvy před dvěma lety odvezl část kolekce Petry Ptáčkové.

LN-CC

Po své první návštěvě letos v březnu se na MBPFW vrací také Sunny Patel, kreativní ředitel a nákupčí progresivního londýnského obchodu se zájmem o zodpovědnou módu LN-CC.

Schön!

Na českou módní tvorbu se poprvé přijede podívat šéfredaktor londýnského módního magazínu Schön! Raoul Kiel. Magazín Schön! vychází od roku 2009 dvakrát ročně a v tištěné i online verzi je dostupný ve více než 40 zemích světa. Sleduje dynamickou mladou scénu a vyhledává výrazné osobnosti v umění, designu a módě.

tumblr_mlic8zgmM31sovv8zo1_250

Fucking Young!

Dříve inspirativní online platforma zaměřená na estetiku mladé generace, která se stala mezinárodním úspěchem a pojmem v publikacích o pánské módě, a v současné době i tištěný magazín se sídlem v Barceloně, bude mít na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku jednoho ze svých zakladatelů José Eduarda García Llamase.

a9c02cd779de44a20261c89adc239ff5

Alter Era

Dvojice designérek Alicia Declercková a Zhanna Belskaya, které se setkaly před sedmi lety při studiích na florentské módní univerzitě Polimoda International Institute of Fashion Design & Marketing. Po studiích se obě vydaly svou cestou a znovu se setkaly před rokem, kdy založily značku Alter Era. Belskaya, narozená v kazašském městě Almaty, žila od svých deseti let v České republice, kde vystudovala Střední průmyslovou školu oděvní. Po Polimodě pokračovala studiem na Creative Academy v Miláně, kde zahájila praxi stážemi u Cartiera, Kenza či Antonia Marrase. Po dokončení magisterského vzdělání v oboru Luxury Product Design v Miláně se za prací pro Cartier přemístila do Paříže. Belgičanka Alicia Declercková získala v roce 2011 stipendium Arts of Fashion Competition a pracovala pro značky jako Diane Von Furstenberg, Rodarte či Manish Arora. Estetika značky Alter Era se zakládá na inspiraci historickými kostýmy, která ve spojení se současnými prvky vytváří šatník „alternativního světa a dávné éry“. Potištěné materiály, které designérky samy vytvářejí a které hrají v kolekcích klíčovou roli, jsou vyráběné v ČR a Itálii.

13181306_864734493654942_1867749522_n

 

Foto: Worldofmodels.org; theamccarthy.wordpress.com; modemonline.com; pinterest.com