Konec vytvořeným rolím

Společensky vytvořenými genderovými rolemi samozřejmě netrpí jen ženy, zatěžující škatulky totiž zahrnují i muže. I proto přichází Adam Kost v kolekci pro jaro a léto 2018 s Revizí maskulinity. Designér se zaměřil na téma mužství a na vyvrácení stereotypů, jež jsou s ním spojeny. Kost se proto podíval na znaky, jež mužství definují i popírají. “Tato kolekce se dívá na muže ovlivněné stereotypy, které je nutí k určitým vzorcům chování, ale přitom jim dovoluje se z nich vymanit,” vysvětlil návrhář.

Mužské i ženské siluety

V samotné kolekci se tak dostává ke spojení maskulinity a femininity. Siluety sice inspirovaly ženské oděvy, jsou však transformovány na mužské tělo. Proto upnuté pletáže obepínají svalnatý trup a všimnete si i dalších podobných znaků na dalších modelech. Adam Kost tradičně zapojuje do kolekce vlastní unikátní vzor s příběhem. Tentokrát se jím stal barevný abstraktní dezén inspirovaný květinovými potisky, které byly vnímány jako módní klišé. Ve výsledku vzor připomíná maskáč, květiny totiž byly rozebírány, skenovány a opětovně skládány.

Red + pink

Kolekci tvoří převážně tmavé vlněné látky doplněné zářivou oranžovou a červenou. Nás zaujala trendy kombinace červené s růžovou. Adam však chtěl zaujmout hlavně větším množstvím materiálů, které do kolekce i jednotlivých outfitů zapracoval. Pletáž s žakárovým vzorem tak doplňuje i kůže či hedvábný krepdešín. Podívejte se na všechny looky právě teď.

Foto: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week