MI Fashion Label

Mi Fashion Label se třetí přehlídkový den předevdla jako první. Návrhářka Lenka Mulagebovič navrhuje především takové modely, které by chtěla sama nosit, snaží se tedy o pohodlnost, praktičnost a nositelnost. Kolekce byla plná barev a netradičních vzorů. Všechny modely můžete zakoupit v jejím butiku v centru Prahy, kde také každý měsíc hostí kolekce dalších českých návrhářů. Jeden z modelů vynesla Olo Křížová.

 

 

Zdenka Imreczeová

Kolekce Zdeňky Imreczeové byla druhou přehlídkou třetího dne pražského fashion weeku. Nechyběla pro Zdeňku tolik typická modrá barva ani vlnkové zdobení, které dodalo jednoduchým siluetám na zajímavosti. Návrhářka předvedla několik zajímavých a snadno nositelných modelů v základních barvách. Kolekce má vyjadřovat protikladné světy – přísně geometrický a organický svět ženského těla. Nechyběly ani trendy zavinovací šaty a slip on šaty na špagetová ramínka.

 

 

Petra Ptáčková

Oceňovaná česká návrhářka Petra Ptáčková předvedla přehlídku plnou energie a známých tváří. Stejně jako každý rok se i letos po mole prošli její oblíbenci a můzy. Letos to byl například zpěvák Albert Černý. Jak už jsme u Petry zvyklí, nechyběly barvy ani netradiční střihy. Oproti kolekci, kterou Petra  prezentovala na módním týdnu v lednu, jsme letos viděli mnohem více nositelných a jednoduchých modelů.

 

 


NEHERA

Slovenská značka Nehera, která navazuje na prvorepublikovou historii nechyběla na pražském módním týdnu ani letos. V letošní kolekci bylo o poznání více nositelných kousků, které nám svojí estetikou připomínají například značku COS. Minimalistické, dokonale zpracované modely se nám moc líbily. Přírodní barvy i materiály jsou přesně to, po čem právě teď módní svět touží. Jen tak dál a doufáme, že NEHERU uvidíme v Česku častěji.