Odborná porota talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2020 pořádané v rámci MBPFW zná jména čtyř finalistů. Čtyři nejlepší uchazeče vybrala porota na jaře 2020 na základě portfolií předložených přihlášenými návrháři. Letošními finalisty se stali: Petra Famlerová, Valérie Jurčíková, Marcel Petránek a Johana Skálová. Finalisté představí své módní kolekce na společné přehlídce v programu nadcházející edice MBPFW.

Do soutěže, která se již čtvrtým rokem koná ve spolupráci s módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Absolutní vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, možnost představit svou kolekci zdarma na mole Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru a také PR podporu ze strany MBPFW.

Odbornou porotu tvoří zástupce titulárního partnera soutěže VAN GRAAF, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktorka VOGUE CS Andrea Běhounková, šéfredaktorka ELLE Valentina Nízká, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová, šéfredaktorka titulu Dolce Vita Danica Kovářová a vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PročNe Gabriela Marešová. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW20 + SS21 proběhne od 9. do 11. září 2020.

Přehlídka finalistů soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2020 se uskuteční na Mercedes-Benz stage v neděli 6. 9. září od 16:00 v Gabriel Loci, Holečkova 10, Praha 5, který je hlavním dějištěm nadcházející edice MBPFW FW20 + SS21.

 Oficiální hashtag soutěže: #VANGRAAFJuniorTalent2020

Foto kredit: MBPFW, Mojmír Bureš