Clam-Gallasův Palác

Slavnostní start pražského týdne módy se odehraje v majestátním prostředí Clam-Gallasova paláce, který je jedním z nejvýznamnějších barokních paláců hlavního města. „Interiér Clam-Gallasova paláce je mimořádně působivý a inspirující. Jsme rádi, že se domácí móda může pro změnu představit v tak povznášejícím prostředí, které nás také inspirovalo k elegantnímu zahajovacímu večeru,“ vysvětluje Lukáš Loskot, CEO Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Cocktail hour s Maison Francis Kurkdjian

Samozřejmě nemůže chybět ani zahajovací koktejl, který se odehraje ve spolupráci s pařížským parfémářským domem Maison Francis Kurkdjian. Hlavní osobnost Francis Kurkdjian patří mezi nejoblíbenější světové parfuméry. Jeho výsada tkví v klasice, k níž ale přidává originální prvky a hlavně moment překvapení. K tomu mu zcela jistě dopomáhá jeho arménský původ a temperament. Kurkdjian tedy navazuje na tradici luxusní parfumerie, přičemž moderní nádech vůním přidávají právě nečekané ingredience. Kurkdjianova parfémová kolekce je koncipována jako parfémový šatník a vybízí nás, abychom vůně měnili podle toho, jak se zrovna cítíme a co si daná příležitost žádá. Parfémy v ČR seženete výhradně v beauty concept store Ingredients.

Lokální móda zahrnuta

Od celého večera čekejte velkou dávku elegance. Na programu bude mimo jiné i představení nové kolekce návrhářky Terezy Vu., jejíž značka zaměřená na luxusní spodní prádlo láká svou rafinovaností, minimalistickým designem a citem pro detail. Kolekce s názvem „Every good girl’s wild dream“ pomyslně plní sny žen. Uvidíte v ní dohromady šest outfitů z hedvábného saténu a krajky. I od Terezy Vu. můžete čekat překvapení, v nové kolekci totiž pracuje s pro ni netypickými tóny barev.

Gourmet part

Zahajovací večer doplní i delikátní jídlo. O pohoštění se postará restaurace SOHO, jež je dlouholetým cateringovým partnerem Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Gourmet zážitek bude vizuálně minimalistickým pohlazením plným elegance a, v souladu s parfumářským hostem, také překvapení. Očekávejte tedy tradici mísící se s moderní inovací.

Slavnostní zahájení březnové edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se odehraje v pátek 16. března 2018 v Clam-Gallasově paláci, Husova 20, Praha 1.