Preciosa Master of Crystal je soutěž pro mladé designéry různých oborů. Letošní ročník představuje výběr nejtalentovanějších studentů módní tvorby z několika evropských zemí. Všechny modely kromě tématu „Dualita“, tedy dvou životů oděvu, spojuje také použití českého křišťálu – Crystals by Preciosa. Milovníkům módy se broušené kameny a další z produktů portfolia Preciosy předvedou na modelech studentů UMPRUM, Technické univerzity v Liberci, Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, Střední školy uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí nebo Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště.

„Letošní ročník Master of Crystal je pro Preciosu výjimečný tím, že poskytuje platformu pro propojení českého křišťálu a kvalitní módy. Kolekce modelů všech finalistů ukazuje, jak přirozené toto spojení je, a poukazuje také na vysokou úroveň mladých designérů v Česku i v Evropě. Jsme hrdí, že Preciosa může tento mladý talent podporovat,“ říká členka poroty a šéfka marketingu pořadatelské Preciosy Components Eva Švihovská.

Tradičně k podzimní edici MBPFW patří také přehlídka vítěze talentové soutěže pro začínající návrháře VAN GRAAF Junior Talent, kterým se pro letošní ročník stal Aleš Hnátek.

Aleš Hnátek, student Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, vnímá estetiku a kvalitu velmi seriózně. Zaměřuje se na segment luxusních produktů a tzv. wearable artworks. Vnímání i těch nejmenších detailů je pro něho klíčové. Je přesvědčený, že rafinovaná estetika spojená s vysokou řemeslnou kvalitou přináší ty nejlepší produkty. Samozřejmostí je také pohled na životní prostředí a důraz na udržitelnost. Rád recykluje kvalitně zpracovaný materiál, který vnímá jako neméně luxusní. Ve své práci nachází inspiraci v umění, určitých momentech a atmosféře. Pomocí asociací a intuice pak začíná tvořit.

„Z mého archivu intuitivně vybírám několik materiálů, které komponuji dohromady. Tyto látky ve mně vzbuzují různé emoce, vnímám jejich esenci a atmosféru. Ve své tvorbě chci poukázat i na to, že nejen nové materiály mají místo na trhu s luxusním zbožím,“ uvádí ke kolekci Aleš Hnátek.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS22 proběhne v rámci přehlídkových dní od 4. do 6. září 2021. Přehlídka finalistů soutěže Preciosa Master of Crystal 2021 se uskuteční ve společném bloku s přehlídkou VAN GRAAF Junior Talent Card 2021: Aleš Hnátek v neděli 5. září od 16:00 hodin v hale 13 v Pražské tržnici v Holešovicích, která je hlavním dějištěm nadcházející edice MBPFW. Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na www.mbpfw.com. Vstupenky na MBPFW SS22 jsou právě v prodeji na serveru www.goout.net.