Rozjezd v tramvaji

Ještě než se v sobotu v Kotvě rozběhne maraton přehlídek návrhářů, mají všichni módy chtiví možnost si pořídit zcela mimořádné kusy do svého šatníku. V pátek 17. března odpoledne totiž bude Prahou jezdit tramvaj plná módy – Harper’s Bazaar Charity Tram. V té budou známé osobnosti, čeští a slovenští módní návrháři a šéfredaktorka magazínu Harper’s Bazaar prodávat poklady ze svých skříní. Veškerý výtěžek z prodeje oblečení bude převeden Nadačnímu fondu Bazaar Charity. Jízda v této speciálně vypravené tramvaji je zdarma. Tramvaj vyjíždí v 17 hodin a bude městem putovat do osmé hodiny večerní. Přesnou trasu s časy v jednotlivých zastávkách najdete na www.mbpfw.com.

Ohleduplný víkend

Sobota a neděle 18. a 19. března budou patřit veletrhu udržitelné módy Sustainable Fashion Day (SFD). Již počtvrté a tentokrát v prostorách holešovického Vnitroblocku čeká všechny návštěvníky pop-up store značek, designérů a výrobců, kteří své podnikání staví na budoucnosti a respektují životní prostředí. Kromě marketu naplní víkend bohatý program, na kterém se podílí Center of Sustainability Management pražské VŠE. Nabídne semináře a panelové diskuze například o osudu oblečení odloženého do kontejneru nebo o udržitelných strategiích nadnárodních korporací, dokumentární filmy o tom, jak současný módní průmysl funguje a co to znamená pro planetu i společnost. Hlavním speakerem diskuzního panelu, který bude probíhat celou sobotu, bude Sara Winrothová, Sustainability manager společnosti Lindex. Zajímavostí je první SWAP party (v sobotu od 18 hodin), na které je možné vyměnit své nenošené oblečení za nenošené oblečení někoho jiného. Novinkou SFD je také soutěž „S-brand“ o nejlepší udržitelný fashion start-up. Sustainable Fashion Day je přístupný zdarma v sobotu a neděli od 10 do 20 hodin. Více informací na www.sustainablefashionday.cz.

1

Nové kolekce v detailu, kreativní tenisky a zahraniční pop-up

Po skončení přehlídkové části Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se kolekce všech návrhářů opět představí zblízka. Ve čtvrtek 23. března je totiž od 10 do 17 hodin ve třetím patře Kotvy na programu celodenní výstava kolekcí v rámci akce Re-See Showroom supported by Nespresso & Elle. Výstava nabídne jedinečnou možnost pod jednou střechou zhlédnout reprezentativní tvorbu současné české módy. Designéři budou navíc přítomni osobně, je možné se s nimi seznámit a dozvědět se více o jejich tvorbě přímo od nich. Nespresso v tento den otevře jedinečnou stylovou kavárnu, jejíž realizace se ujalo designerské duo Jan Plecháč a Henry Wielgus, a redakce magazínu ELLE bude přímo v showroomu fotografovat módní editorial pro jedno ze svých podzimních vydání.

IMG_4427

Foto: MBPFW; Soukromý archiv