UTB Zlín: Ateliér designu oděvu

První úterní přehlídku zahájil ateliér designu oděvu ze zlínské Univerzity Tomáše Bati. Pět studenek bylo vybraných, aby zde předvedly své kolekce, a byly mezi nimi Magdaléna Mikuličáková, Adriana Šatková, Eva Papoušková, Barbora Mrňáková a Michaela Hriňová. Každá pojala svou přehlídku po svém a my jsme tak mohli vidět rozmanitou škálu stylů, materiálů, střihů a také příběhů, které se za kolekcemi skrývaly.

 

Alter Era

Společně se zlínskou školou se odehrála také přehlídka belgicko-české značky Alter Era. Ikonické duo, stojící právě za jménem Alter Era, je známo svou zálibou ve výrazných střizích a printech. I tato přehlídka byla plná elegantních cutů, zajímavých materiálů, potisků a důrazu na ženskou siluetu. Co se barevné palety týče, převládala modrá, bílá a béžová, což fungovalo skvěle.

 

Blažek

Přehlídka české značky Blažek byla jednou z nejočekávanějších na nedělním programu. Celá show se nesla v energickém a rebelském duchu, k čemuž přispěly samozřejmě modely, ale i doprovodná hudba. Obleky doplněné o pantofle působily odlehčeně a aktuálně a rozhodně nápaditě reagovaly na slides trend, který vládl v létě. Kromě již klasických obleků ovšem Blažek představil i kabáty, batohy, casual trika, vesty či kraťasy.

 

LAFORMELA

O poslední úterní přehlídku se postarala československá značka LAFORMELA. Myšlenka hlavních návrhářů Antonína Soukupa a Miroslavy Kohutiarové je rovněž velmi současná, co se trendů týče, inspirace totiž pochází z městského stylu a subkultur 80. a 90. let. To je v kolekci pro jaro a léto 2019 velmi patrné, ovšem i zde se našlo několik elegantních modelů, které vynosíte i na červený koberec.

 

Foto: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week