Anně je v tuto chvíli 52 let, ale dle jejího módního stylu by jí tento věk nikdo nehádal. Ve tváři její léta ale uvidíte. Anna nepatří mezi vášnivé milovnice plastické chirurgie. Miluje módu a obětuje jí úplně všechno včetně svého soukromého života. Pro Annu je vždy důležité, aby její outfit byl dokonalý. Bohužel to samé už nelze říci o jejím make-upu, kterému nevěnuje ani desetinu procenta času, který vkládá do výběru oblečení. Ostatně dle vlastních slov Anny, lidé chtějí vidět, jaké oblečení nosí, nikoliv jak vypadá v obličeji. S tím nelze úplně souhlasit, nicméně to, že nevypadá jako plastová panenka z Číny, nelze než obdivovat.

Milan SS 2015 Fashion Week

Pro některé může být její styl hodně extravagantní. Ráda nosí doplňky v podobě šperků a klobouků, ve tvarech a velikostech, které běžně k vidění nejsou, mohou vás sice šokovat, ale vždy dodají celkovému outfitu něco navíc. Právě pro tento její cit ji oslovil švédský módní řetězec H&M, aby pro ně vytvořila exkluzivní kolekci šperků a módních doplňků, o které se strhl v obchodech boj.

„Móda je ve mně jako nemoc! S ní se nikdy nenudím. Je to moje představa o životě. Realita je pro mě příliš těžká a móda je vhodným útěkem. Je mojí závislostí a je lepší než antidepresiva,“ říká Anna.

Milan SS 2015 Fashion Week

Jak už bylo řečeno, díky vášni k módě Anna přišla o svůj soukromý život. Její manžel pro ni neměl pochopení a opustil ji. Fotograf Helmut Newton označil Annu za „módního maniaka“ a Anna samu sebe nazývá novodobou Popelkou. Bohužel to jejímu muži ani žádnému jinému příliš neimponovalo. Díky jednomu se však stala slavnou. Byl jím americký módní fotograf a bloger Scott Schuman, který Annu začal fotit a poté fotografie zveřejňoval na svém velmi populárním blogu The Sartorialist. Z relativně neznámé editorky Vogue se stala světová celebrita, která nechybí na žádném módním týdnu v prvních řadách.

Milan Fashion Week, Women Spring Summer 2015. ROBERTO CAVALLI Catwalk

A stejně tak nechyběla ani nyní v New Yorku, Londýně či Miláně a je jasné, že v tuto chvíli již své outfity nabízí Paříži. Iconiq ji rovněž velmi rád sleduje a její outfity toto září byly skutečně nepřehlédnutelné a nelze se o ně s vámi nepodělit.

Foto: Profimedia.cz