Celebrity bývají lidé, kteří se objevují na televizních obrazovkách, filmových plátnech nebo pěveckých pódiích. Tak tomu alespoň bylo v minulosti. Dnes je vše jiné a k tomu stát se celebritou stačí mít velmi kvalitní PR a nějaký ten příběh, ať už je pozitivní či negativní. Další kategorií celebrit jsou lidé, kteří něco změnili, vymykají se svým životním postojem nebo povýšili cokoli obyčejného na něco výjimečného. Mezi tyto známé osobnosti bezesporu patří šéfredaktorka amerického vydání módního časopisu Vogue Anna Wintour. O této dámě bylo napsáno již mnoho a pomluv ještě více. Jak však ona sama říká, vše je pravda. I tím je výjimečná, nesnaží se měnit ani napadat to, co si lidé o ní myslí. Přesto i ona se občas světu odhalí a nechá nahlédnout do svého soukromí, abyste o ní zjistili více.

+

Například, že vstává již v pět hodin ráno a svůj den začíná kávou Starbucks. Ve své kanceláři v New Yorku má nejraději sbírku barevných keramických váz. Módním kouskem, který vlastní nejdéle, je náhrdelník. Nejoblíbenějším ročním obdobím je pro Annu jaro. Slovo, které lidé z módního průmyslu nejvíce používají a Anna bezmezně nenávidí, je “journey” (cesta). Jejím nejoblíbenějším filmovým hercem je Hugh Jackman. Anna je sice nekompromisní a ostrá dáma, ale pokud se do její blízkosti dostane pavouk, panikaří. Tato šéfredaktorka by si nikdy neoblékla černou barvu od hlavy až k patě. Nejoblíbenější knihou Anny je Pride and Prejudice. Trávit dovolenou by nejraději chtěla doma. Od svých dětí se naučila skutečné lásce. Anna vždy toužila navštívit Indii. Na otázku, co nejvíce postrádá ze své rodné Anglie, odpověděla humor. Největším rozdílem mezi Američany a Brity je smysl pro humor. Na své práci má Anna nejraději lidi a nejdříve si vždy všimne jejich úsměvu.

XPX: London Fashion Week Party At Winfield House

Kdyby měla Anna točit dokumentární film, pojednával by o tenisu, který hraje, co nejčastěji jí to její pracovní vytížení dovolí. Ráda by si jednou zahrála smíšenou čtyřhru s Rogerem Federerem nebo klasickou se Serena Williams. Není tedy divu, že tato milovnice tenisu nikdy nevynechá zásadní turnaj US Open, který navštěvuje se svou dcerou. Anna je zapřísáhlá abstinentka a dává přednost perlivé vodě. Před čajem preferuje kávu. Anna zbožňuje avokádo a nesnáší brokolici. Je to žena, které se nepříčí technické vymoženosti a miluje vše od firmy Apple.

profimedia-0202837557

A co říci závěrem? I pro Annu platí pořekadlo, nikdy neříkej nikdy. Před pár týdny tvrdila, že nikdy se nepropůjčila populární selfie a nehodlá na tom nic měnit. My však máme důkaz, že na právě probíhajících módních týdnech to porušila.

Hailee Steinfeld ?tweets "Oh ANNA WINTOUR. #Honored

Foto: Profimedia.cz