Žil a miloval jako rozková hvězda – a tak také zemřel.

Frontman kapely Nirvana byl považován za jeden z nejsilnějších hlasů své generace a hudebního stylu grunge. Byl obdivován fanoušky i kritikou, zároveň ale zápasil s depresí a závislostí na heroinu. Jeho vleklé problémy vyvrcholily v roce 1994, kdy spáchal sebevraždu. Za pouhých 27 let svého života se stal legendou. Životopis Těžší než nebe přesvědčivě konstruuje příběh jeho života a odhaluje mnohá dlouho skrývaná tajemství. Publicista Charles D. Cross pro knihu natočil více než 400 rozhovorů s Cobainovými přáteli, rodiči a kolegy a od jeho manželky Courtney Love získal i mnohé poklady z Cobainova archivu včetně jeho soukromých deníků, textů písní a fotografií.

O autorovi

Hudební publicista Charles D. Cross žije v Seattlu, což jej předurčilo k zájmu o životopisy mnoha hudebních velikánů. Na kontě má knižní životopis Jimiho Hendrixe, Bruce Springsteena, Led Zeppelin a také Kurta Cobaina. Těžší než nebe vydal v roce 2001, o rok později strhující kniha získala cenu Amerického sdružení hudebních skladatelů, autorů a vydavatelů ASCAP a Los Angeles Times ji označil “jednu z nejdojemnějších a nejobjevnějších knih, jaká kdy byla o rockové hvězdě napsána.”

O interpretovi

Pro Matěje Hádka byla práce na Těžší než nebe jeho první zkušeností s nahráváním audioknihy. Přední český herec známý z řady divadelních, filmových i televizních a dabingových rolí je znám zejména díky rolím rozporuplných mladých mužů, i proto byl pro intepretaci této audioknihy tou nejvhodnější osobou. V roce 2015 získal Českého lva za roli ve filmu Kobry a užovky.

Režie, zvuk, střih: NAPA Records
Hudba: Martin Blauber
Natočeno v roce 2021 ve studiu NAPA Records
Autor: Charles R. Cross
Překlad: © 2020 Alice Sukdolová
COPYRIGHT: © 2001 by Charles R. Cross