V září oslaví Brigitte 80. narozeniny a je tomu již 58 let, kdy se z ní stala hvězda filmového plátna. Vše začalo filmem „A bůh stvořil ženu“, od té doby se spustila lavina, která nešla zastavit. Nebylo to však jen herectví, kterým vyrazila zejména pánům dech, uměla i zpívat a přes svou nervozitu se časem probojovala až do Ameriky, kde s radostí vyvrátila mýty o hloupých blondýnkách.

Brigitte Bardot objevil v roce 1950 díky obálce časopisu Elle, režisér Marc Allegret, jehož mladý asistent Roger Vadim se rozhodl z Brigitte udělat hvězdu. Ačkoliv jí tehdy bylo 15 let a rozhodně netoužila stát se celebritou, alespoň chvíli hrála nevinnou tvář hodné holčičky ze zámožné rodiny. Ve skutečnosti byla přecitlivělá a toužila po bezmezné lásce, proto se v  18 letech za Vadima provdala. Ten se zasloužil o charakteristický styl Brigitte, když ji učil, aby byla tou holčičkou špulící rty, avšak bez úsměvu, a aby vždy působila nezávisle.

Bardot2

Vadim byl sice u zrodu francouzského sex-symbolu, Brigitte ale brzy poznala filmového partnera Jeana-Louise Trintignanta a vzplanula pro něj láskou. Psala se šedesátá léta a znakem módy bylo nosit vlasy sepnuté do drdolu či volně poletující kolem hlavy s výrazně nalíčenýma očima.

Brigitte dále hrála i zpívala. Její kariéra stoupala neuvěřitelným tempem nahoru. Hrála pod taktovkou bývalého manžela Vadima i pod dalšími režiséry. Začala se potkávat s filmovými hvězdami a netrvalo dlouho, než poznala svého druhého manžela Jacquesa Charriera, se kterým měla syna Nicolase.

Tlak veřejnosti byl však větší, a tak se v této době Brigitte již po několikáté pokusila o sebevraždu. V tomto směru nebyla psychicky silná a měla sklony ukončit svůj život. Jen málo kdo však tušil, co tato kráska ve svém nitru prožívá.

Bardot5

Přišlo pár úspěšných i hůř kritizovaných filmů, a když bylo Brigitte 39 let, rozhodla se s filmem nadobro skoncovat. I přes dobře placené nabídky na filmové role, vždy zarputile odmítla nadále hrát. Své dosud vydělané peníze uměla uspořit a správně financovat, od té doby tedy začala více bojovat za práva zvířat. Vždy byla a do současnosti je vegetariánkou, avšak na druhou stranu silnou kuřačkou.

Brigitte měla vytříbený vkus. Výrazné doplňky byly nedílnou součástí určující její styl. Tato módní ikona ráda ladila celý outfit do konkrétních barev, měla jasnou představu o tom, jak vypadá žena s citem pro módu. Ráda nosila pásky zapnuté pod prsy a kalhoty s širokými nohavicemi a nažehlenými puky. Látkové čelenky i mašle z času na čas zdobily její blonďatou hřívu. Košile, námořnické pruhy i krajky na šatech nebyly žádnou výjimkou. Podle Brigitte Bardot se oblékají ženy i dnes, a že je rozhodně o co stát není pochyb.

Je to pět let, kdy vyšla na pulty knihkupectví další biografie, tentokrát s názvem Brigitte Bardot, le mythe éternel (Brigitte Bardot, věčná legenda). V této knize je souhrn všech zásadních událostí, které Bardotovou v životě potkaly. “Jak mě táhl proud, který jsem nikdy neovládla, můj život se převrátil naruby a svrhl vše, co představovalo moje dětství a výchovu,” upoutá vás Brigitte hned v předmluvě této knihy.

Bardot7

V biografii se mimo jiné dozvíte důvod, proč se Brigitte pokusila v roce 1960 o sebevraždu a pod tlakem paparazziů se nebylo skoro čemu divit. Kniha je zakončena aktuálním bojem za práva zvířat, které tato žena bezmezně miluje.

Módní ikona, sex-symbol velké části světa i citlivá duše, která nezvládala všechny své stavy, zaručeně patří do historie žen, které ovlivnily svět. I Brigitte Bardot bude opěvována ještě další desítky, ne-li stovky let a rozhodně právoplatně.