U malé čivavy, či srnčího „ratlíka“ můžete zavřít oči, nepozastavovat se nad tím, že pejsek nevlastní dlouhou srst a tudíž v zimě je pro něj oblečení skutečně funkčním doplňkem. V případě, že jej paničky ladí ke svému oblečení a mají doma desítky obojků a vodítek v různých barvách, už značí jistou slabost pro psí módu.

Módní doplňky pro psy

Mezi české celebrity, které své pejsky rády oblékají, patří například Hana Mašlíková, která vlastní hned několik čtyřnohých přátel a nebojí se obléknout malé ani velké. Při příležitosti netradiční módní přehlídky psů byl k vidění i zlatý retrívr s mašlí kolem krku a kloboučkem na hlavě.

Herečka Michaela Doubravová, kterou diváci mohou znát se seriálu Ulice, vlastní malého akčního pejska Jack Russle teriéra, kterého sice klidně oblékne, avšak za jeho oblečení s rozumem neutratí rozhodně více než za své.

Hana Mašlíková

Čivava Tinkerbell vlastní nejdražší boudu na světě

Ze zahraničních celebrit jistě nikomu neunikla dědička hotelového impéria Paris Hilton, která své čivavě Tinkerbell dopřává takový luxus, že nad tím zůstává rozum stát. Dvoupatrový „domeček“ o rozloze necelých 30m2 v přepočtu za více jak 6 miliónů korun, může působit skutečně přehnaně. Jedna z nejoblíbenějších čivav má svou „boudu“ vybavenou včetně nábytku i šatní skříně, která je zaplněna oblečky pro různé příležitosti.

Bohužel však Paris používá své čtyřnohé miláčky pro svou vlastní image, nikoliv, že by extra dumala nad jejich dobrem, a tak stará či neposlušná zvířátka prostě odstrčí stejně rychle, jako je přijala za své.

Ani na módním mole nejsou čtyřnozí kamarádi výjimkou, ne vždy jsou však v nějakém horkém oblečku. Převlečení za sendvič, v „pánském“ smokingu či s nabarvenou „hřívou“ jsou spíše k smíchu.

Paris Hilton

Paris Hilton

Pejsek místo kabelky

U známých jmen však není výjimkou pes i na červeném koberci, ostatně možná je to žhavý trend, „vyvenčit“ místo kabelky malého pejska na celosvětově sledované události. Učinila tak například Lisa Vanderpump v roce 2011, když svého psa oblékla do fialového smokingu s motýlkem.

Lisa Vanderpump

Lisa Vanderpump

Známá jména navrhují modely pro čtyřnohé

Psí móda je velkým byznysem a rostoucím trendem mezi majiteli, především malých ras. Oblékání mazlíčků do módních trendů se nevyhnulo ani špičkovým návrhářům a řadí se mezi ně například Vivienne Westwood a Ben de Lisi.

Vidět však psa v botičkách, šátku, slunečních brýlích či s culíčky není nic zdravého ani pro majitele natož pro psa. Chybí zde uvědomění si, že se nejedná o módní doplněk, nýbrž o živou bytost. Ne kabelka, ale pes, který potřebuje pozornost a péči poté často končí na skládce odpadků, kde jej zachraňují speciální organizace.

Psi7

Podělte se s námi o váš názor, zda se vám oblečení pro pejsky líbí a kupujete jej i těm svým, nebo jste naopak zarputilí zastánci „přírodních“ psů? Není to nakonec vlk, který je předkem všech psů? Jak by se vám tato divoká šelma líbila v šatičkách či v botičkách?

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.com