Filmové ceny ovládla opět herečka Cate Blanchett, která si převzala cenu za hlavní ženskou filmovou roli. Není to první cena, kterou obdržela za roli ve filmu Blue Jasmine, ale je to poprvé, co si oblékla šaty z dílny Alexander McQueen. Volba to byla stejně úspěšná jako její herecký výkon.

Cate Blanchett

Cate Blanchett

Na červeném koberci nechyběly ani další známé herecké osobnosti v čele s ostře sledovaným párem Angelinou Jolie a Bradem Pittem. Oba si vyrazili ve smokingu. Angelina oblékla namísto klasické dlouhé róby smoking značky Saint Laurent a její partner Brad značky Valentino. Herečka Amy Adams dala přednost černým dlouhým šatům jednoduchého střihu od Victorie Beckham. Na černou a zcela čistou linii šatů Versace vsadila herečka Uma Turman, která je decentně doladila šperky Chopard. To britská herečka Naomie Harris důrazně rozbila plejádu černých šatů, když zvolila sytě růžovou dlouhou róbu z dílny Gucci.

Angelina Jolie a Brad Pitt

Nás však opět nadchla nádherná herečka Helen Mirren, která jako vždy rozdávala úsměvy na všechny strany. Jejímu optimismu a stále dobré náladě je snadné podlehnout. I její šaty Jacques Azagury složené z krinolínové sukně a živůtku s tříčtvrtečním rukávem zdobený třpytivou aplikací nás ohromily. Helen je zkrátka žena s obdivuhodným charismem a smyslem pro eleganci hodící se k dámě jejího věku. I to je velké umění, umět si přiznat, že už nepatřím do generace začínajících hvězdiček.

Helen Mirren

A kdo další zazářil?

Foto: Profimedia.cz