Celebrity toho největšího zrna nemohly v žádném případě chybět a červený koberec zářil i šokoval. Asi největším překvapením byla zpěvačka Adele a to nejen díky tomu, že si odnesla “pouze” jednu cenu, ale především díky šatům z kolekce Valentino Couture jaro-léto 2013. Všichni jsme u ní zvyklí na dlouhé róby černé barvy, kterými se vždy snažila skrýt své kypré křivky a vysoko vytupírovaný účes z minulého století. Letos je vše jinak. Účes spadl dolů, sukně se zvedla nahoru a odhalila nohy této dnes již maminky a stále úspěšné zpěvačky. Černá barva rovněž vzala za své a šaty posety květinovým vzorem Adele paradoxně velice prospěly a pár let ubraly. Je skvělé, že se tato žena nestydí za svou postavu a Karlu Lagerfeldovi, který o ní veřejně prohlašoval, že ji nebude oblékat, protože je tlustá, to patřičně “natřela”. Jen boty stejného vzoru byly malinko přes čáru a jemné lodičky pudrové barvy by splnily svůj úkol přeci jen lépe.

Dalším šokem byla herečka a módní múza Marion Cottilard, která zářila v žlutých šatech značky Dior, které vzbuzovaly dojem, že jsou tak nějak nedodělané. Pravdou je, že k jejich vzniku stačila pouhá hodina a půl. Tento model je unikátní a jak sama Marion řekla, “na přehlídce mě nijak neuchvátil, ale zblízka jsem se do něj prostě zamilovala.”

Není tajemstvím, že celebrity pozvané na Grammy dostaly email, že si na své oblečení mají dávat pozor. Náhodně vypadlé bradavky nejsou vítány. Přesto řada celebrit se velkých dekoltů neuměla vzdát. Například Katy Perry oblékla zelenkavé šaty značky Gucci, které zdobila výrazná výšivka a skutečně široce otevřený výstřih, který však Katy celý večer decentně uhlídala. Dalším šokem, ale velice příjemným byla zpěvačka Beyoncé Knowles, která si překvapivě neoblékla dlouhou róbu značky Emilio Pucci, jak má tradičně ve zvyku, ale své tělo důkladně zahalila do černobílého modelu značky Osman. Kráskou večera, ze které nebylo snadné spustit zrak, byla Rihanna. Rudé šaty s vlečkou od návrháře Azzedine Alaïa braly dech. Celkový sladěný dojem podtrhla Rihanna svou přirozeností, dokonalým make-upem i loknami, které ji mimořádně sluší.

Ani róbu herečky Jessici Chastain či Anne Hathaway jsme nenechali bez povšimnutí a vy si je můžete prohlédnout níže ve fotogalerii.


Foto: profimedia.cz