„Stále narážím na to, že české hvězdy ve finále, když má padnout kosa na kámen a mají ukázat jinakost, stáhnou ocas a raději zvolí jistotu v podobě klasiky. Setkal jsem se s tím i letos na Českém slavíkovi. Ovšem najdou se i světlé výjimky,” dodává s jistou dávkou diplomacie stylista slavných Lukáš Macháček, který pravidelně obléká i české VIP jako zpěvačku Moniku Bagárovou, supermodelku Danielu Peštovou nebo manželku českého premiéra Moniku Babišovou.

Nejvíce jej baví vymýšlet návrhy právě na velké společenské akce typu KVIFF nebo MBPFW, které si žádají večerní šaty nebo promyšlené kostýmy. Zatímco některé modely připravuje týdny, dny, někdy dokonce jen pár hodin před akcí, vždy si je jistý svým výběrem. „Jsem pyšný na každou práci, ve které se klient cítí být sám sebou, což ukazuje ve výrazu tváře, v držení těla i v celkovém chování. To je ta známka úspěchu, kdy šaty nezastíní nositele, ale jen podtrhnou jeho osobnost,” dodává.

„V drtivé většině mě klient osloví jako první, což je pro mě tou největší odměnou. I tak však s týmem pečlivě vybíráme osobnosti, které naše modely vynesou, a ne všechny schválíme. Každá spolupráce je opravdu odlišná a ušitá klientovi přímo na míru,” prozradil Lukáš. S odmítnutím některých celebrit ale problém nemá. „Už se mi párkrát stalo, že jsem s díky musel odmítnout. Především, když se rozcházely představy mé a klientčiny,” prozradil.

Spokojený není ani zcela s každodenním oblékáním Čechů. „Stále nám nedokážu odpustit jednu zásadní věc, a to jsou ponožky v sandálech, tedy pokud nejde vysloveně o fashion záměr. Dále mi vadí zašité rozparky u kabátů nebo neodlepené cenovky na podrážkách bot,” stěžuje si.

I přes nabitý pracovní program si ale našel čas navštívit koncert glorchestra, který spojuje tradiční a alternativní hudební žánry. „Měl jsem sice náročný pracovní den, ale tuhle příležitost jsem si nemohl nechat ujít. Byl to příjemný večer. Mile mě překvapila atmosféra, kterou glorchestra v klubové podobě získala. Já osobně totiž poslouchám cokoliv, co mě během prvních tónů zaujme, a spojení živého orchestru s moderní hudbou funguje opravdu skvěle,” svěřil se Lukáš Macháček.