Mládí plné stěhování

Mládí zasvětila Charlize baletu, v šestnácti se vydala do Milána rozvíjet svůj modelingový talent. Úspěch nepřišel hned, a tak se na chvíli uchýlila zpět k tančení a baletu. Ten šel ruku v ruce se stěhováním do větší metropole. New York však ani v tomto směru nepřinesl to, co Charlize očekávala a po zranění nohy se i se svou matkou odstěhovala do Los Angeles, kde se rozhodla prorazit v herectví.

Tragická smrt otce

Křestní jméno dostala Charlize po svém otci Charlesovi, kterého její matka v sebeobraně při napadení zabila. Charles byl alkoholik a domácí násilí na své ženě praktikoval poměrně často. Ta byla sice zproštěna obvinění z vraždy, avšak na doporučení psychologů, poslali Charlize, která vše viděla, právě do Milána a následně do New Yorku.

Hancock - Gala Premiere

Hádky občas přinesou své ovoce

Úplnou náhodou si Charlize všiml při hádce v bance muž, který se stal jejím prvním manažerem a nastartoval tak konečně její kariéru v jedné z nejznámějších filmových agentur. Nabídl jí totiž první roli. Nakonec se scéna kvůli neproplacenému šeku vyplatila.

Herecká kariéra

Za roli vražedkyně ve filmu Zrůda získala Charlize Theron Oscara a Zlatý glóbus. Kvůli této roli musela však přibrat 15 kilo a postavit se do role ošklivé prostitutky posedlé pomstou na mužích. V této roli by ji na první pohled poznal jen málokdo. Práce maskérů byla velmi ceněna a krása Charlize ve skutečné realitě ještě více vynikla.

Ještě než však mohla sklízet úspěchy, musela se k nim postupně propracovat. Prvního uznání se jí dostalo ve filmu Drsný a drsnější. Tento odraz jí katapultoval do role ženy Keanu Reevese ve filmu Ďáblův advokát. Další filmové úspěchy se už jen hrnuly.

PARIS : Christian Dior : Outside Arrivals - Paris Fashion Week : Haute-Couture Fall/Winter 2014-2015

Tváří velké módní značky

V roce 2004 se Charlize stala tváří značky Dior, respektive podepsala smlouvu na tvář parfému J´adore, v překladu „zbožňuji“. Dior si pro svou reklamní kampaň vůbec poprvé vybral ženu z oblasti celebrit a Pamela Baxter, ředitelka americké pobočky tehdy jasně vyjádřila proč. „Theron představuje moderní ženu, ducha i energii Dioru.“ Dodnes je Charlize tváří Dioru a jeho modely obléká nejen na červený koberec, ale i mimo něj a vždy patří k nejlépe oblečeným celebritám. Nedávno byla jednou z významných hostů na prestižní módní přehlídce Christian Dior Haute Couture podzim / zima 2014 v Paříži.

jadore-charlize-theron-1

Skutečné i platonické lásky

Herec George Clooney, zpěvák Stephan Jenkins i herec Stuart Towsend byli jejími partnery. Údajně pak několik let platonicky milovala Toma Hankse. Nyní doslova září vedle svého snoubence Seana Penna, a současně natáčí romantické drama. Dle informací by se měla v rodné Jihoafrické republice brzy vdát. Od roku 2005 má Charlize svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy  a je další z hereček, která adoptovala chlapce  a dala mu jméno Jackson.

Foto: Profimedia.cz