V originálním znění „Mr. Big“ prožil dlouhé roky ve svazku se seriálem Sex ve městě, kde si zahrál jednu z ústředních rolí. Málo kdo ale zná jeho celé seriálové jméno natož to životní. Není divu, celé jméno hrdiny oblíbeného seriálu zazní až v posledním díle šesté série a to John James Preston.

955c3ad32204ee6fc5d8e3cd5864421d

Nelamte si se jménem charismatického Chrise Notha hlavu, tento ženský idol si prošel podobným životním příběhem, alespoň co se lásky týče. Tu pravou potkal až ve svých 47 letech v newyorském baru a oženil se s ní o celých deset let později – podobnost čistě náhodná, nebo osud? S Tarou Wilson, která je téměř o třicet let mladší, má syna Oriona.

Kariéra Pana Božského však začala ryze „chlapskou“ rolí detektiva Mika Logana v úspěšném seriálu Zákon a pořádek. Již tehdy zaplesalo mnoho ženských srdcí, když v odrbaném vzhledu naháněl zločince po stinných ulicích města.

O to snazší pak bylo získat roli seriálové lásky, novinářky Carrie Bradshaw? Ani omylem! Režisér Darren Star přiznal, že v té době nejznámějšího drsného televizního poldu neznal. Naštěstí.

„Kdybych tehdy viděl jeho roli v Low & Order, těžko bych si ho mohl představit jako Pana Božského. Když jsem viděl Chrisovo představení na castingu, měl jsem štěstí, že jsem se nikdy nedíval na Zákon a pořádek,“ vzpomíná pro MTV režisér, který se na Chrise v roli pobíhající detektiva s pistolí v ruce podíval, až po dvou letech, kdy začalo natáčení Sexu ve městě. A byl skutečně rád, že jej neshlédl dříve.

Šest sérií hledala Sarah Jessica Parker v roli Carrie nejenom Pana Božského, ale rovněž zkoumala sexualitu z pohledu žen prostřednictvím sebe i svých tří kamarádek. Mužský ideál jí však dlouhé roky prokluzoval mezi prsty, až se v prvním filmovém pokračování konečně vzali a usadili.

fe976c346977a120c31134a2037adaaf

Bylo to však skutečně to, co Carrie hledala? Může se z nedokonalého, pohodlného a citově uzavřeného muže stát spolehlivá verze Božského? Nebo se opět potvrzuje, že nevíme, po čem toužíme?

Chris si zahrál sám sebe i ve filmu The Pefect Man, v překladu tedy Dokonalý chlap nebo rovněž Pan Božský. Nejspíš mu tuto roli již nikdo neodpáře, ostatně bylo období, kdy na něj zle vzhlížely i ženy v obchodech, které držely pěsti lehkovážné Carrie.

Chris Noth stárne stejně jako my všichni, ať už na filmovém plátně, či ve skutečném životě. Jeho hereckého obličeje si můžeme užívat v dalších snímcích. Hlavní roli večerního filmu mu sice nikdo jen tak nepřidělí – a to právě pro pevně přišitý symbol Sexu ve městě, zaujmout by vás však mohla role velmi podobná a to v seriálu Dobrá manželka.

Pan Božský, ať už ženatý s Tarou Wilson či hrající po boku Dokonalé manželky, zůstane pro většinu z nás navždy životní láskou a malým přízrakem Carrie Bradshaw.

O tom, že i Chris Noth stárne, není pochyb. A jak šel čas v jeho případě, si již nyní můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Foto: Pinterest.com; Profimedia.cz