NAOMI CAMBPELL

Naomi byla předurčena k tomu být topmodelkou od samého začátku. V průběhu studia na italské Conti Academy byla tehdy náctiletá Naomi najmuta modelingovou agenturou Synchro do videoklipu legendárního zpěváka Boba Marleyho. V neuvěřitelných osmnácti letech se stala vůbec první černou modelkou na obálce francouzského Vogue a na všech obálkách vůbec! A kam se dostala ve svých dvaceti? Získala titul TOP a zaopatřila se na zbytek života.

Naomi Campbell

Naomi Campbell

JOHN GALLIANO

Ve dvaceti jedna letech se mladinký John zapsal na prestižní Central Saint Martins Collage. V průběhu studia dělal kostyméra Britského národního divadla. Po absolventské prezentaci kolekce inspirované francouzskou revolucí se ve svých 24 letech dostal k prvnímu obchodu s jedním londýnským butikem, který tuto kolekci celou odkoupil. Za pár let si utvořil vlastní brand, který získal na popularitě hlavně díky dramatičnosti a komplexnosti modelů.

John Galliano

MICHAEL KORS

Po absolvování střední školy se mladý Michael přestěhoval do města neomezených možností, do New Yorku, kde začal studovat Univerzitu Fashion Institute of Technology. Studium mu ale nevonělo a o dva semestry později vstoupil do rušného velkoměsta jako nadějný návrhář. Ve dvaceti letech začal pracovat ve francouzském butiku Lothar’s, kde se mu naskytla možnost vytvořit svou první kolekci. Kolekce sklidila tak velkou slávu, že si Kors založil vlastní značku a oděvní linii. Korsova jednoduchost a elegance zpracování oděvů se zdála na konci všeho být vítěznou kombinací.

Michael Kors

Michael Kors

KARL LAGERFELD

Karla nepochybně svět módy lákal od útlého dětství. Už ve čtrnácti letech se přestěhoval do Paříže a účastnil se mnoha módních soutěží a konkurzů. O dva roky později vyhrál první místo v kategorii Nejlepší kabát. Po pár letech se stal návrhářem na plný úvazek v módním domě Pierre Balmain. Ve věku dvaceti osmi se k tomu poté přidalo zaměstnání v domě Chloé, Fendi. S finálním přistáním u Chanel.

Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld

ANNA DELLO RUSSO

Jedna z nejznámějších osobností módního průmyslu, Anna Dello Russo, se proslavila především svojí nepředvídatelností a nápaditostí. Ve svých dvaceti letech studovala v Itálii literaturu a historii umění na Univerzitě v Bari. Navázala na studium magisterského titulu v módě na Domus Academy v Miláně. Pracovní kariéru počala v magazínu Donna na pozici redaktorky. Poté si ji vzala pod křídla ikonická Franca Sozzani z Vogue Italia, kde převzala práci po stylistce a zůstala tam dlouhých osmnáct let.

Anna Dello Russo

Anna Dello Russo

GIORGIO ARMANI

Armani se ve svých dvaceti, kupodivu nás všech, dostal na lékařskou fakultu Univerzity v Piacenza. Po dvou letech byl nucen opustit studia k vykonání povinné vojenské služby. Také díky této nepříznivé situaci měl možnost poprvé prozkoumat krásu a lesk módy Milána. Po vojně se rozhodl začít asistovat fotografovi v jednom z místních obchodních center. Poté se Armani dostal na popud kamarádů do módního domu Nino Cerutti, kde začal jako návrhář na vlastní pěst. Brzy se mu dostalo úspěchu a chvály díky jeho bezchybně zpracovaným kostýmkům a elegantní módě, která je jeho doménou dodnes.

Giorgio Armani

Giorgio Armani

ALBER ELBAZ

Bývalý kreativní ředitel francouzského domu Lanvin se přestěhoval do Izraele ještě jako náctiletý kluk, kde byl donucen absolvovat povinnou vojenskou službu. Po této zkušenosti se Alber rozhodl začít studovat Univerzitu Shenkar v oboru móda a technologie. Ve svých dvaceti se přestěhoval do New Yorku, kde počal svojí designérskou kariéru v malém obchůdku v Garment District. Přes známost z módního domu Gucci získal post asistenta u návrháře Geofrreyho Beene, který ho poprvé opravdu seznámil se všemi taji módy a vysoké krejčoviny.

Alber Elbaz

Alber Elbaz

MIROSLAVA DUMA

Ruská redaktorka a street style celebrita Miroslava Duma nezačala svoji kariéru studiem na Univerzitě módní žurnalistiky, jak si možná myslíte. Ve dvaceti letech studovala školu Mezinárodního obchodu v Moskvě, kde později získala diplom. Po absolvování školy se rozhodla prorazit do světa módy získáním místa v ruské Harper’s Bazaar. Poté, co objevila kouzlo tištěných a internetových magazínů, se rozhodla prorazit jako freelance redaktorka.

Mira Duma

Mira Duma

 

Foto: Facebook.com; Profimedia.cz