Dětské modelky jsou krásný pojem. Rozvíjet profesi ve svém potomkovi již od prvotních krůčků může být správný tah a praktická průprava do budoucnosti nebo rozhodnutí, které zničí celé dětství.

Mustr z vlastní maminky si rozhodně vzala Ella, dcera topmodelky Daniely Peštové a Paľo Habery, které je jedenáct let. Rodiče ji v modelingu nebrání a nechávají rozhodnutí, zda dceru baví pouze na ní. Ella však již stihla předvádět modely značky Fendi v Itálii a v roce 2012 byla součástí Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu, kde se na přehlídkovém mole rovněž prošla. Zkušenosti pomalu sbírá a talent se v ní rozhodně nezapře.

Ella

Ella

Cindy Crawford se také může pochlubit nádhernými dětmi. Především dcera Kaia Jordan Gerber se jí svou krásou podstatně vyrovná a byť jí bylo nedávno jedenáct let, má za sebou první pózování pro značku Versace. Stejně jako její matku, i Kaiu fotoaparát opravdu miluje, přiznala Donatella Versace. U celého focení byla Cindy přítomná a na dceru dohlížela. Později se svěřila, že je na ni velmi pyšná, avšak netouží, aby se dcera v tak brzkém věku profesně o modeling zajímala. Ostatně na to bude mít času ještě dost.

Cindy Crawford s dcerou Kaia

Velké pobouření kdysi způsobila i australská modelka Maddison Gabriel, která s přehlídkovým molem začínala okolo dvanáctých narozenin. Obyvatelé Austrálie dávali najevo velký nesouhlas s tak mladou dívkou v ženských šatech před zraky mnoha diváků a žádali předsedu vlády o zvýšení minimálně hranice mladých modelek.

Obrovský ohlas proběhl i kolem pařížského Vogue Cadeaux v prosinci 2011. Malé dívenky nafotil v šatech nejslavnějších návrhářů fotograf Sharif Hamza a styling obstarala Melanie Huynh. Dívky očima dospělých žen, fotografie na hranici sexy snímků a mimika zralých modelek je až zarážející.

Paris Vogue1

Willow Smith, dcera známého herce Willa Smitha, pózovala pro V Magazine. O celkovou image Willow i fotografie se postaral samotný Karl Lagerfeld. Přesto, že tyto fotky vznikly, když bylo malé modelce 13 let, působí osobitým a poměrně drsným dojmem.

Willow Smith

S kariérou modelky naopak nesouhlasil zpěvák Mick Jagger, když jeho dcera před pěti roky ve svých 17 letech podepsala smlouvu se společností Hudson na předvádění džínů. O modeling se od mládí pokoušely i dcery herce Eddieho Murpyho, Bria a Shayne Murphy. Aktuálně v jejich dospělosti je již zřejmé, že kariéru svého otce si pravděpodobně nevyberou.

Georgia May Jagger

Georgia May Jagger

S úsměvem si vyzkoušely modeling i děti některých českých celebrit a to při příležitosti přehlídky oblečení z butiku Au Pays des Mimis. Na vydařené akci nechyběly děti Andrey Verešové, Ivany Jirešové, Báry Nesvadbové či Leony Machálkové.

Ivana Jirešová s dcerou Sofií

Jsou malé dívenky v roli dospělých žen roztomilé nebo zvrácené? Tolik probírané téma, které neunikne z hledáčků fotografů, zůstává otevřené a to především k posouzení společnosti. Ostatně je to právě společnost, která určuje hranice morálky.

Foto: Profimedia.cz