Německá rodačka Diane Heidkrüger zkráceně jen Kruger toužila nazout baletní piškoty, a tak ji rodiče poslali studovat do Anglie. Kruger byla tanečně velmi nadaná a získala ihned stipendium na prestižní škole. Nedlouho poté se však zranila a s baletem nadobro musela skoncovat. Odjela do Paříže, kde se stala finalistkou soutěže Look of the Year. Tehdy bylo Diane teprve patnáct let a veškeré úspěchy měla teprve před sebou.

Diane for Harpers Bazaar

Vrátila se do Německa a stala se skutečnou modelkou. Byla ve své době jednou z nejvyhledávanějších krásek pro módní mola i focení pro známé značky. V devadesátých letech se objevila bez výjimky i na obalech časopisů Vogue, Harper´s Bazaar, Glamour či Marie Claire. Jedna z nejznámějších kampaní byla pro Giorgio Armani s názvem Acqua di Gio contract.

Diane Giorgio2

Díky talentu učit se cizí jazyky a možnosti žít v zahraničí se Diane naučila velmi rychle kromě svého rodného jazyka i anglicky a francouzsky. Na doporučení blízkého přítele začala navštěvovat pařížskou hereckou školu Ecole Florent. Krátce nato poznala svého budoucího manžela herce a režiséra Guillaumea Caneta, za kterého se v roce 2001 vdala.

64. Berlinale - Photocall *The Better Angels*

Diane měla možnost zahrát si pár rolí v menších francouzských filmech a možná si ji i vy vybavíte z jejího debutu v roce 2002, kdy si zahrála vedle Dennise Hoppera a Christophera Lamberta ve filmu Klavírista.  Manžel ji v tomto oboru rozhodně pomáhal a hned po její první velké roli jí dopřál další v jednom ze svých filmů. Kromě jiných menších rolí získala jednu významnou, která mnohým utkvěla v paměti – v historickém snímku Troja si zahrála jednu z hlavních rolí – Helenu. Po boku Brada Pitta se objevila v dalším filmu Hanební parchanti.

Diane ve filmu Hanebni parchanti

Sotva pět let po svatbě se Diane a Guillaumea rozvedli. V témže roce navázala herečka bližší vztah s americkým hercem Joshuou Jacksonem, se kterým je doposud.

Nyní je vyhledávaná spíše pro herecký talent, avšak nikde není psáno, že s modelingem nadobro skoncovala. Jak se říká, nikdy neříkej nikdy.

Diane Kruger and Joshua Jackson at weekend 2 of Coachella

Foto: Archiv firem; profimedia.cz