Emma Watson, módní ikona i bojovnice za lidská práva

/ Redakce Foto: Elle, Who What Wear, Styleoholic, Pinterest, Marie Claire

Herečka Emma Watson vyrostla před kamerou jako Hermiona z Harryho Pottera, v životě už se ale posunula dál. Kromě svých dalších hereckých aktivit se věnuje také feminismu a miluje módu. Jako by ji měla v krvi – žila sice celý život v Londýně, narodila se ale v Paříži. Jednu dobu jsme ji dokonce mohli zahlédnout v modelingu, má za sebou focení do časopisu Teen Vogue a v letech 2009–2010 představovala tvář značky Burberry. Především je však stylovou ikonou.

Možná jste zaznamenali diskuzi na sociálních sítích, která se strhla, když časopis Vanity Fair zveřejnil editoriál s polo odhalenou Emmou Watson. Někteří namítali, že žena nemůže být jako feministka brána vážně, když jsou jí poté na stránkách časopisu vidět ňadra. Herečka ale odvětila, že právě to je cílem jejího snažení – možnost výběru bez ohledu na pohlaví. Ukázala tak, že feminismus je něco, co mnoho lidí stále buď nechápe, nebo chápe špatně.

Čestnou členkou UN Women, organizace spadající pod OSN, která se zabývá rovnoprávností žen a mužů, tedy není jen tak. Jak říká Gloria Steinemová, feministky mohou nosit co chtějí. A jak se ráda obléká Emma Watson „v civilu“?

Saka ke casual outfitu jsou jejím oblíbeným kouskem

A také pohodlné kalhoty se sandály

Hlavně s úsměvem!