Herečka Emma Watson je překrásná. Není obyčejná, není umělá, není prvoplánová, krása z ní prostě přirozeně vyzařuje. I když se po dotočení posledního filmu o kouzelníkovi Harry Potterovi, v němž deset let představovala zrzavou Hermionu, ostříhala, na ženskosti ji to nijak neubralo.

Vlasy si Emma nechala prodloužit před natáčením nového snímku The Bling Ring od Sofie Coppoly. Emmina postava, bohatá dcerka Nicki, prý porušuje všechna její osobní pravidla oblékání. Ale možná je to i dobře, všechny role Emmu Watson módně posouvají. Například díky neustálému nošení Hermioniny školní uniformy našla zalíbení ve vyjadřování se skrz zajímavé oblečení.

Zajímavý charakter postavy Sam, kterou si Emma Watson zahrála v The Perks of Being a Wallflower, dokresluje dívčí šatník s pánskými prvky. Při natáčení navíc dvaadvacetileté Britce dorůstaly vlasy. Po premiéře se tedy zrodil další účesový trend.

Móda Emmu Watson, jednu z nejbohatších britských hereček, bavila vždy. Už během natáčení kouzelnické série ji návrháři zvali na přehlídky. Ale byla to až kampaň pro značku Burberry v roce 2009, která ji dostala do podvědomí jako módní ikonu. Její krásy využívá od roku 2011 i kosmetická firma Lancôme.

Zatímco ve volném čase Emma Watson stále nosí to nejpohodlnější a nejuniverzálnější oblečení – dokonce tvrdí, že má jen osm párů bot – na důležité akce obléká jedinečné šaty známých značek. Pravidelně se pak objevuje v žebříčcích nejlépe oblékaných hvězd. Emma si oblíbila značky Erdem, Rodarte nebo Mary Katrantzou, na poslední slavný ples Met Gala oblékla odvážné šaty od amerického oblíbence Prabala Gurunga.

Foto: Profimedia.cz