Steve Jobs & Ashton Kutcher 

Zakladatel impéria, které se hned od počátku stalo lídrem ve světě počítačových technologií, vábil filmaře již několikrát. Kdo z dvojice slavných herců Michael Fassbender a Ashton Kutcher je pro nás věrohodnější kopií Steva Jobse? Překvapivě právě Ashton Kutcher, kterého stylisté a maskéři dokázali věrně připodobnit nerdímu geniálnímu ajťákovi a úspěšnému podnikateli. Nevíme jestli je to tím, že máme obrovskou slabost pro Michaela Fassbendera, ale navzdory jeho přesvědčivému výkonu, v něm ve filmu Steve Jobs stále vidíme spíše sex symbol než počítačového mága.

 

Stephen Hawking a Jane Wilde & Eddie Redmayne a Felicity Jones

Láskyplný příběh introvertního génia postiženého nezvratnou chorobou a jeho studentské lásky Jane patří mezi nejoblíbenější snímky z naší filmotéky. V Teorii všeho vás kromě přesvědčivých hereckých výkonů na kolena dostane i obrovská podoba se skutečnými aktéry tohoto poutavého lidského dramatu.

Selena Quintanilla Perez &  Jennifer Lopez

Kdo jiný mohl ve filmu Selena ztvárnit titulní roli populární americké zpěvačky hispánského původu? V emotivním snímku zazářila Jennifer Lopez, která je sama Seleninou velkou obdivovatelkou. Zrození hvězdy v jejích 23 letech zastavila kulka, kterou byla Selena postřelena. Vražedkyní byla předsedkyně jejího vlastního fanklubu. Na počest této výjimečné ženy se v Texasu dodnes slaví tzv. Selena’s Day, který připadá na 16. dubna, kdy se zpěvačka narodila.

 

Charlize Theron & Aileen Wuornos

Snímek Zrůda z roku 2003 líčí milostný příběh bývalé prostitutky a dívky, kterou se její rodina pokouší vyléčit z homosexuality. V Aileen se postupně rodí zuřivost, která vyvrcholí několika brutálními vraždami. Film, který rozhodně stojí za to vidět! Už jen kvůli úžasné Charlize Theron a Christině Ricci v titulních rolích.

Elizabeth Gilbert & Julia Roberts

Biografický příběh dnes úspěšné spisovatelky Liz Gilbert, která se rozhodla pro výraznou životní změnu a po rozvodu si vzala roční dovolenou, začala cestovat a riskovat “dobré” postavení, inspiroval řadu žen po celém světě. Dokážete si v roli Liz představit někoho jiného než Juliu Roberts? My rozhodně ne!

Lady Diana & Naomi Watts

Na životopisný snímek o princezně Dianě jsme se opravdu těšili! Zejména na kostýmy, které nám připomenou osmdesátá a devadesátá léta, které Lady Di dokázala vynosit s velkou grácií. Přestože snímek filmové kritiky nijak zvlášť neocenil, stylisté a maskéři na Naomi Watts odvedli skvělou práci.

Jordan Belfort & Leonardo DiCaprio 

Snad nejvíce nás baví životopisné snímky, které odhalují skutečné osobnosti mimo šoubyznys. Příkladem toho je i film Martina Scorseseho Vlk z Wall Street, jenž vznikl na základě knižní předlohy skutečného “vlka” – Jordana Belforta. Skvělý Leo předlohu dokonale vystihl, včetně mimiky a jednotlivých gest.

Billie Jean King & Emma Stone 

Na film Battle of Sexes, který zachycuje známý souboj pohlaví mezi tenistkou Billie Jean King a Bobby Riggsem, se neskutečně těšíme! Důvodem je kromě silného příběhu také báječná Emma Stone!