Vliv osoby a osobnosti Fridy Kahlo můžeme naleznout i v nové kolekci podzim/zima 2017 Alessandra Michela pro Gucci. Michele vytvořil pompézní barevnou přehlídku květin, odvážných vázanek a vln, to vše v souladu s Fridinou známou oblibou pro výrazné prsteny, květiny a výšivky.

Její vliv byl cítit i v lesklých červených srdcích, krajkách a potiscích Dolce & Gabbana nebo v odvážné růžové u Balanciagy až po Burberry. Více usedlý styl, který je letos klíčový pro značky Céline a Isabel Marant zase připomíná rodinný portrét rodiny Kahlo z roku 1926.

podzim/zima 2017 Gucci

Její vliv nicméně nenalezneme pouze u módních značek. Její obličej například zdobí i legíny, skate sukně, svetry a trička. O některých kouscích by se bez váhání dalo mluvit i jako o kýči. Frida Kahlo byla pionýrka stylu “flower power” a ovlivnila hnutí hippie, ale i Coachellu.

Proč je ale tak silnou múzou dodnes? Její láska k výzazným vzorům a tradicím je ohromující. Sama sebe označila za kombinaci Evropanky a Mexičanky, kvůli nošení výrazných vzorů. A pokud je něco dnes v módě, tak je to i diverzita.

Kahlo si zakládala na svých politických postojí, označovala se za feministku a trika s jejím odkazem vás velmi potěší. Stejně jako jeden z jejích citátů.

The only ones who die are those who never lived. And whoever lives on after death produces in those who come afterwards new sensations, longings and desires.”