V březnu tohoto roku se modelka Gigi Hadid objevila na obálce arabské Vogue v luxusně vypadajícím hidžábu. Nyní je její jméno spojeno s tímto muslimským kusem oblečení znovu. Na sociální síti Twitter totiž vystoupila proti rasistickým a islamofobním výrokům Laury Loomer, která vyfotografovala dvě zahalené ženy, jak procházejí okolo místa úterního útoku a údajně se smějí.

“Muslimové jsou na newyorské scéně v plné síle a po útocích IS, kdy to každému dokazují, si ještě neohroženě chodí po ulicích v hidžábech,” píše a dodává: “Jeden by si myslel, že budou mít dostatek slušnosti, aby v tom venku nechodili, ale nemají. Vsadím se, že se jim to líbí.”

Na tyto výroky reagovala Hadid, která má palestinsko-americké kořeny, tweetem, který vidělo přes 7 milionů jejích followerů.

“Lauro, nechci na tebe ještě víc upozorňovat, ale musím ti něco říct – jsi úplná blbka”

 

Asi jako po většině veřejných vyjádření celebrit k danému tématu, i tento tweet zvedl vlnu diskuze. Kdo má právo se vyjadřovat a kdo tématu nerozumí. I kdybychom v případě Hadid museli její názor obhajovat, pravděpodobně hlavně jejím původem, musíme jí hlavně pogratulovat za otevřené vystoupení proti islamofobii.