Společně s matkou a svými sestrami se již od útlého věku věnovala modelingu, více však toužila po kariéře v divadle a ve filmu. Přihlásila se na Americkou akademii dramatických umění a vedle chůze po módním mole, kterým se na přání rodičů živila, studovala to, co jí skutečně naplňovalo. Poměrně rychle se její sen vyplnil a začala se objevovat na divadelním pódiu. První ocenění v podobě Zlatého glóbu získala za roli ve filmu Mogambo. Již brzy na dveře zaklepal Alfred Hitchcock s nabídkou role ve snímku Venkovské děvče, čemu již následovalo ocenění v podobě Oscara.

Grace3

Pro lásku se vzdala svého života

Krásná Grace Kelly sdílející podobný osud jako princezna Diana, během natáčení ve Francii potkala monackého knížete Rainiera III., svého budoucího muže. Trvalo půl roku, než se kníže odvážil a přijel za Grace s žádostí o ruku. Neváhala a souhlasila. Vzdala se tak svého „královského“ života plného krásy, umění, peněz i filmových rolí a plně se stala Její knížecí jasností kněžnou monackou.

Grace, Rainier a sperky Cartier

Cílevědomá kněžna v boji za „svou“ zemi

Kněžna Grace začala tvrdě bojovat za osud Monaka, který se navzdory všemu stal jejím útočištěm. Postavila se tak i mocné Francii, hrozbám a výhružkám. Čekal ji však boj i v královské rodině, kde se ne u každého shledala s láskou a pochopením. Svému muži přivedla na svět tři děti. Dvě dcery a jednoho následovníka trůnu, současného monackého knížete Alberta II. Její smrt však přišla dříve, než by si mnozí přáli a tak po nezvládnutí svého automobilu v nepřehledných zatáčkách zemřela v září roku 1982.

Grace1

Novodobé filmové zpracování s Nicole Kidman

Život krásné Grace stojí za více než jen pár řádků a stejného názoru byl i francouzský režisér Olivier Dahan, který se rozhodl její život ztvárnit ve filmu s názvem Grace, kněžna monacká. Samotnou kněžnu zde představuje Nicole Kidman, herečka mnoha podob a tváří.

Nicole a Grace

V hlavní roli Cartier

Samozřejmě nechybí exkluzivní šaty a šperky většinou totožné s těmi, které Grace nosila. Veškeré šperky byly tehdy a rovněž jsou i dnes z dílny značky Cartier, kterou Grace milovala. Autentické účesy, šaty i šperky jistě nebudou jediným lákadlem na toto životopisné drama, na které nyní můžete zajít do kina. Herecké podání Nicole Kidman fanoušky určitě rovněž nezklame a osvěžíte si tak život jedné z historicky důležitých žen.

Nicole

Foto: Pinterest.com