Stále nevíte, o kom je řeč? Britská modelka, herečka a zpěvačka s přezdívkou Twiggy ovlivnila v polovině šedesátých let módu, jako málokterá jiná dívka před ní i po ní. V podstatě náhodou ji objevil jeden fotograf, ke kterému Lesley poslali z kadeřnictví, aby pro ně nafotila pár fotek svého krátkého mikáda. Fotografovi stačil jeden pohled a věděl, že Twiggy bude doslova hvězdou.

profimedia-0158294130

Se svými 41 kg zavedla období extrémně hubených modelek, ačkoliv dnes proti anorektickým postavám sama bojuje. V roce 1966 byla Twiggy jmenována Tváří roku a rovněž byla zvolena Britkou roku. Nastalo období dobývání světa, a že jí to moc práce nedalo, potvrzovala skutečnost, že po ní toužil celý svět.

Rychle se stala nejlépe placenou modelkou 60. let a dokonce společnost Mattel podle Twiggy vytvořila panenku Barbie s jejím jménem. Slávy z módního mola si však Twiggy neužívala dlouhé roky. Již ve dvaceti prohlásila, že netouží být pouze věšákem na oblečení a svou kariéru nasměrovala k filmu a hudbě, kde se shledala se stejným úspěchem jako v módní branži.

Archival Cinema and Entertainment

Její přezdívka vznikla z anglického slova twig, které v překladu znamená větvička či proutek, tedy rychle si všichni domyslíte spojitost s její postavou.

Twiggy jeden čas moderovala vlastní televizní pořad s názvem Twiggy´s People, do kterého zvala celebrity ke „zpovědi“ a v reality show America´s Next Top Model se stala porotkyní. I její kniha s názvem Twiggy in Black and White se rychle stala bestsellerem.

Mono Print

Drobná postava, velké oči a dlouhé řasy dokázaly uhranout i dva muže, první manžel Michael Witney však v roce 1983 zemřel a Twiggy se o pět let později vdala podruhé za Leigha Lawsona, po kterém převzala příjmení.

V roce 2005 se stala modelkou značky Marks and Spencer a o sedm let později stejné značce pomohla vypracovat exkluzivní kolekci dámského oblečení.

Viktor And Rolf - Private View

Zájem o módu u Lesley nepohasl, dodnes má v tomto směru co říct.

Foto: Profimedia.cz