Ikonický fotograf Patrick Demarchelier slaví 74. narozeniny

/ Redakce Foto: Patrick Demarchelier

Když Patricku Demarchelierovi koupil k sedmnáctým narozeninám nevlastní otec fotoaparát, ještě nevěděl, že z něj vyroste jeden z nejslavnějších módních fotografů na světě. Neexistuje snad jediná značka vysoké módy, pro kterou by nefotil – kampaně Ralph Lauren, Chanel, Dior, Giorgio Armani nebo Louis Vuitton všechny nesou jeho rukopis a nedá se ani spočítat, kolika obálek časopisu Vogue je autorem. Módě se ale nevěnoval po celou dobu své kariéry, v roce 1989 například začal pracovat jako oficiální fotograf princezny Diany.

Přestože téměř celý svůj život zasvětil fotografování slavných osobností, módních editoriálů, titulek časopisů nebo například kalendáře Pirelli (ročníky 2005, 2008 a 2014), nejoblíbenějším modelem zůstává jeho pes. “Když se mě lidé ptají, jakou svoji fotku mám nejraději, čekají, že to bude princezna Diana nebo někdo podobný, ale je to Puffy,” řekl v roce 2012 pro Telegraph. Demarchelier má tři děti a žije s manželkou Miou v New Yorku.

Patrick Demarchelier

“Móda je opakem reality, jejího nejhoršího nepřítele. Módní fotografie vás donutí věřit, že jsou pravdivé, ale ve skutečnosti nemohou být falešnější. Je to opak zrcadla, deformace.”

A jaké fotografie Patricka Demarcheliera nejvíce proslavily?

Kate Moss

Puffy

A ještě několik módních editoriálů:

Renée Zellweger

Gigi Hadid