Tlak společnosti

Titulky, které o ní vycházejí, jsou stále absurdnější, ale Jennifer se tomu jen směje, jak sdělila v rozhovoru pro americký InStyle. Jako důvod, proč je úspěšná, charismatická a krásná žena na pokraji padesátky prezentována jako někdo, kdo by se měl spíše litovat, protože není v úspěšném manželském svazku, vnímá jako nějakou potřebu společnosti. Není už načase přestat stavět bariéry?

Co když úděl není množit se?

Už po rozpadu manželství s Bradem Pittem ji pronásledují titulky, že si neumí udržet muže, že nemá dítě, protože je sobecká kariéristka nebo že je zlomená chudinka. Sama se však ohrazuje proti stereotypům, jež stojí na myšlence, že žena nemůže být šťastná, pokud není vdaná. A že manželství je její poslání. “Na ženy je vyvíjen tlak, aby byly matky, a když nejsou, považují se za jakési poškozené zboží. Možná můj úděl na této planetě není se množit. Možná jsou tu jiné věci, k nimž jsem předurčena,” sdělila otevřeně a my ji za to milujeme.

Bachelor vs. Spinster

A jaká je její každodenní zkušenost se sexismem v médiích? Jennifer tvrdí, že ženy jsou proti sobě poštvávány na základě vzhledu a dalších povrchních aspektů. Když se v Hollywoodu rozejde nějaký pár, je to žena, kterou se pohrdá, jež je opuštěná, smutná, neúspěšná a osamělá. A Jennifer se zároveň ptá, mluví se snad někdy o rozvedeném bezdětném muži jako o staré panně?

Inspirativní uvnitř i navenek

A protože se i v módě mnohem raději inspirujeme ženami, které porušují nesmyslná společenská pravidla a vystupují z davu, pojďme se podívat i na pár outfitů Jennifer Aniston. Co je jejímu stylu vlastní? Na červeném koberci ji nejčastěji vidíme v pouzdrových či jiných elegantních šatech a jehlových sandálkách, zatímco ve volném čase nedá dopustit na džíny a jednoduché topy. Tak se inspirujte ve všech směrech i vy.