Cenu šperkařského brandu Swarovski pro nejlepší doplňky roku si letos během předávání cen CFDA odnesla sympatická Irene Neuwirth, která tak konečně zvítězila po třetí nominaci v řadě za sebou. Irene pochází z LA, během studií se věnovala životnímu prostředí, k čemuž si jako koníček přibrala výrobu šperků ze zakoupených vintage součástek.

V roce 2001 poslala deset svých náhrdelníků do Barneys v New Yorku, kde se výrobky okamžitě zalíbily a začal tak zajímavý příběh tvorby, používání nových materiálů a příprava workshopů pro zarputilé zájemce a všechny fanoušky.

Po několika dalších měsících sehnala Irene vhodnou finanční partnerku, záhy se její náhrdelník objevil na jedné ze stránek amerického Vogue, což předcházelo založení vlastní značky a zahlcení mnoha šperkařskými oceněními. Jako jedna z mála šperkařek také ustála ekonomickou krizi v roce 2008.

10447134_10152206511817659_745782007027335294_n

 O rok později se stala členkou CFDA, spolupracovala s návrhářem Richardem Chai, její náušnice a náramek měla na sobě herečka Emma Stone během focení pro březnový Vogue. Úspěch střídalo další nadšení a zajímavé spolupráce, v roce 2012 prodala v LA během dvou hodin celou svoji kolekci.

Největší inspirací této talentované dámy, která za rok oslaví čtyřicítku, je oceán. Jeho nekonečnost, čistota, síla a také barvy, které nabízí ke zhlédnutí v různých částech světa, jež se vzájemně prolínají.

Foto: Facebook, WWD