moc se podobá styl slavných matek a jejich dcer, které už trochu povyrostly. K mému překvapení jsem brouzdáním na Pinterestu našla několik krásných fotografií, které mi bleskurychle odpověděly na moje otázky.

Není pochyb o tom, že si maminky své dcery hýčkají a rády jim dopřejí to nejlepší, i ve sféře oblékání. Růžové šatičky pro Suri Cruise, svetřík s ptáčky pro malou Harper Beckham či zahrnuté džíny, ve kterých brázdí ulice malá Alva McConaughey. Tak přesně takto začínají první krůčky malých módních ikon, kterým v žilách koluje stylová krev, kterou zdědily po svých maminkách.

a14a6cfb5b5dfe895e9457b2b1c6065b

Že rady maminek padly na úrodnou půdu lze ovšem zhodnotit až po několika letech, kdy mají tyto parádnice již vlastní šatník, jehož obsah většinou již s nikým nekonzultují, maximálně se svým vlastním stylistou.

Některé z nich se vydají vlastní cestou, jako například dcera slavné zpěvačky Madonny, jejíž havranní vlasy kontrastují s odvážným oblečením nebo extravagantní Kelly Osbourne, jejíž modely často hýří všemi možnými barvami na rozdíl od maminky, která se drží spíš elegantních kousků.

3dafd068f9da73ac0133cfe20fe43f57

U dalších ovšem nelze popřít jistou inspiraci, mnohé z dcer nepopírá, že ve svých matkách vidí vlastní módní vzor a snaží se pokračovat v jejich šlépějích. A tak potkáváme rošťáckou dvojici Miley a Tish Cyrus, vždy prudce elegantní dámy klanu Middleton, blondýnky Siennu a Jo Miller či sportovnější dvojici Reese a Avu Witherspoon.

e2f1dcd4fcf10f10cb4c2fa0f25429d9

Foto: Pinterest, Profimedia.cz