Americký stylista a bývalý kreativní ředitel Elle, Joe Zee, se narodil v roce 1968 v Hong Kongu. Brzy po narození se ovšem jeho rodina přestěhovala do kanadského Toronta, a odtud už není daleká cesta do New Yorku, kam se ve svých dvaadvaceti odstěhoval kvůli docházení do Fashion Institute of Technology.

Jeho tvrdá práce začala sklízet po několika letech ovoce a Zee se dostal ke stáži do Allure magazine jako asistent legendární stylistky Polly Mellen, pokračoval na pozici kreativního ředitele W Magazine, odkud se propracoval k šéfování v americké Elle.

ce17810dd46d56e00211277c1245332d

Jeho práce ovšem nespočívala pouze v probírání článků a několika set fotografií měsíčně, vždy se aktivně zajímal a podílel na rozvoji sociálních médií, vystupoval v televizi či různých reality show. Sama si jeho temperament vybavuji především ze seriálu The City, kde působil v několika dílech po boku Olivie Palermo a Whitney Port.

Své zkušenosti také mnohokrát využil při spolupráci s těmi nejlepšími módními fotografy, jakými jsou bezpochyby Annie Leibovitz nebo Patrick Demarchelier. Svůj neotřelý vkus a smysl pro detail zase zúročil u značek Chanel a Banana Republic.

af41b4b3f8149aab72095e8f93ff1c71

Letošní rok je možná pro Joa zlomový, svoji energii totiž přenesl po sedmi letech od stolu v Elle do firmy Yahoo, kde na něj čeká práce až nad hlavu. Ovšem za velkou cenu, jelikož publikum, které jej nyní poslouchá, čte a obdivuje je ještě mnohem širší, ať už se jedná o práci na webu o kráse, tak vlastní televizní show či nově i spolupráce s internetovým obchodem Old Navy.

Sama žasnu nad tím, jak to všechno Joe stíhá a zvládá, i když o jednom z jeho triků se zmínil: „Naprosto si vystačím se čtyři až pěti hodinami spánku denně. Vůbec netuším jak odpočívat, moje ideální představa odpočinku je vypnout telefon,“ uvedl nedávno pro WWD.

695f1771a93b43b080e85ca6c923cdf2

Foto: Pinterest