Katy Perry, celým jménem Katheryn Elizabeth Hudson, se narodila v říjnu 1984 v Californii v křesťanské rodině mající kořeny v Portugalsku, Irsku, Německu a Anglii. Není tedy divu, že její pěvecká kariéra započala právě v kostele, kde byla součástí sboru. Tajně, navzdory vyznání svých rodičů, milovala písně skupiny Queen a Alanis Morisette. Nicméně její první album vydané roku 2001 a nesoucí název Hudson obsahovalo převážně křesťanské písně.  Toto album velký úspěch nezaznamenalo, a tak Katy se v pouhých sedmnácti letech přestěhovala do Los Angeles a začala spolupracovat s producentem Glen Ballardem. A právě i v této době se Katy rozhodla o změnu svého jména, protože už jedna slavná Kate Hudson existovala. Rozhodla se pro rodné příjmení své matky a vzhledem k tomu, jak slavnou se později stala, to bylo jistě to nejlepší, co mohla udělat. Není člověka, který by si tyto dvě úspěšné skvělé dámy popletl.

2014 The Prismatic World Tour In Las Vegas

Největší zlom v Katy kariéře přišel v dubnu roku 2008, kdy z rádií zazněl hit I kissed a girl. Po vydání alba One of the Boys vystoupala Katy na absolutní vrchol, na kterém se drží dodnes. Její změna z duchovní holčičky v rebelku přinesla své ovoce. Katy své odvážné texty podpořila ještě více odvážnějšími outfity, do kterých se začala oblékat. Postupem času se nedala přehlédnout ani na červeném koberci. Katy začala experimentovat nejen s oblečením, ale i vlasovým stylingem a barvami, za které byla často kritizována.

2014 The Prismatic World Tour In Las Vegas

Katy se díky svým převlekům, kostýmům a netradičním outfitům stala rychle velkou konkurencí kontroverzní zpěvačky Lady Gaga. I když na červeném koberci se Kate stále drží na rozdíl od Lady Gaga při zemi. Nicméně její vystoupení na pódiu i videoklipy jsou pastvou pro oči a vždy velkým zážitkem. Katy se umí během okamžiku změnit v ošklivého dorostence, egyptskou královnou, růžovou kočičkou nebo hippie dívkou. Katy oblíbenou módní značkou je Moschino, a když se podíváte na poslední kolekci této značky, bude vám jasné proč.

"U-Express Live 2014" press conference

Foto: Profimedia.cz