Ve včerejším článku jsme si připomněli všechny vítěze různých kategorií cen CFDA, dnes budeme na vítězné vlně pokračovat a představíme si nejlepšího mladého návrháře dle LVMH, francouzského koncernu se sídlem v Paříži, který je majitelem více než 60 luxusních značek. Vítězem se po urputném boji stal mladinký Brit Thomas Tait.

V porotě zasedla jména světového formátu – Karl Lagerfeld, Nicolas Ghesquiére, Marc Jacobs, Riccardo Tisci či Raf Simons. Právě Lagerfeld k vítězi ceny poznamenal: „Svým způsobem je to velký umělec. Velice dobře skicuje, a víte moc dobře, jak moc skicování miluji“.

lvmh01

Cenu a finanční odměnu ve výši 300 000 eur, kterou bude moci Thomas využít k investici do své vlastní značky během jednoročního vedení těch nejpovolanějších stojících za koncernem LVMH, předávala Delphine Arnault, která dodala, že vítěz byl vybrán především na základě talentu, kreativity a výrazného potenciálu dalšího rozvoje.

Thomas se narodil v Londýně, vystudoval prestižní Central Saint Martins MA a shodou okolností je i on „produktem“ tréninkového programu zesnulé profesorky Louise Wilson, kterou jsem připomínala v neděli.

Své kolekce představuje od roku 2010 během londýnského týdne módy, ta poslední – určená pro podzim 2014 – obsahuje celkem 29 modelů, které se staly ukázkou netradičního uměleckého talentu návrháře.

thomas-tait-017

Modelům vdechl typickou podzimní barevnou paletu, nebál se dramatických ostrých siluet, propracoval kabáty, stáhl pas a topy nechal vyrobit z lehkého šifonu. Zajímavé jsou především šaty, které působí dojmem, že jsou na modelkách namalovány barvou. Jeho tvorbu prohlížejte ve fotogalerii. Co na ni říkáte?

Foto: WWD