A byla to bezesporu plejáda modelů na červeném koberci. Bohužel nedá se říci, že jen těch velkolepých. Občas to chtělo hodně odvahy obléknout si některé šaty a zazářit v nich. Na druhou stranu bylo i na co se koukat se zatajeným dechem. A kdo tedy zazářil a kdo tak trochu propadl?

Svůj typický styl si opět ponechala šéfredaktorka Vogue Anna Wintour. Zůstala věrná Karlu Lagerfeldovi a značce Chanel. Na jejím krku nechyběl designový náhrdelník, který celý outfit dotvářel a je pro ni tolik typický a nepostradatelný. Dlouhé úzké šaty Annu opticky ještě více zeštíhlují a značně jí zvedly výšku, kterou jak víme, Anna neoplývá. Její tak málo častý úsměv jí velice slušel a ledová lady pro změnu tak trochu roztála a rozhodně zazářila.

Na druhou stranu kdo na Met Gala 2013 rozhodně u nás propadl, byla česká zástupkyně na červeném koberci slavná topmodelka Karolina Kurkova, která loni dokonce u módních kritiků a novinářů zvítězila se šaty z dílny Rachel Zoe. Letos bohužel zcela jistě stojí na konci řady a chvála na model Mary Katrantzou rozhodně nepadne. Navíc její postava v tomto modelu velmi připomínala nemoc zvanou anorexie, která stále vládne modelingovým světem.

Velkou změnou prošla herečka Anna Hathaway, která sice oblékla šaty Valentino, ale ty pro tento večer nehrály u ní hlavní roli. Tu převzal její nový účes, který navíc obarvila na blond a nutné podotknout, že jí to velmi slušelo. Další kráskou večera byla rozhodně Katie Holmes, která po rozvodu s Tomem Cruisem prošla těžkým obdobím. Zdá se, že z nejhoršího je venku, protože v bílých šatech Calvin Klein připomínala bohyni.

Ani klasická jednoduchost a vysoká elegance na červeném koberci nechyběly. Modely odpovídající tomuto popisu oblékla například herečka Julianne Moore, kterou doprovázel samotný autor jejích šatů Alexander Wang. Jeho model si oblékla i Carey Mulligan, které rovněž šaty velice slušely. Michelle Williams navštívila salón Saint Laurent a udělala velice dobře.

Ani Michael Kors osobně a jeho práce nechyběli při takovéto události. Jeho šaty oblékly například Jennifer Lopez nebo Miranda Kerr. Nechyběla ani italská temperamentní dvojice Domenico Dolce a Stefano Gabbana, kteří doprovázeli zpěvačku Katy Perry. Nezůstalo však jen u Katy i Giovanna Battaglia a Lauren Santo Domingo zářily v šatech tohoto dua návrhářů.

Nebojím se říci, že strašidlem večera byla jednoznačně zpěvačka Beyoncé, která neváhala obléknout šaty návrháře Riccarda Tisci z módního domu Givenchy. Její postavě rozhodně neprospěly a celkový dojem působil až „kolotočářsky“. Byla to až příliš velká extravagance, která Beyoncé moc nesluší.

Velkým překvapením, nad kterým jedni tleskají a druzí se pozastavují, byla ikona Sarah Jessica Parker v “obrovských” šatech Giles Deacon, které doplnila o klobouček Philipa Treaceyho. I já jsem tak trochu rozpačitá, zda napsat bylo krásné či nikoli. V každém případě rozhodně zajímavý model, který v každém z nás vyvolá asi různé pocity.

Zkrátka a dobře. Prohlédněte si fotogalerii z Met Gala 2013 a sami se rozhodněte, kdo podle vás zazářil a kdo u vás zcela propadl. Podělte se o vaše názory s námi na facebooku, který je tu jen a jen pro vás.

Foto: Profimedia.cz; WWD; Facebook.com