Kendall a Kylie Jenner mají problém – kvůli vlastní řadě triček

/ Redakce Foto: Daily Mail, Vanity Fair

Jako by Kendall Jenner přitahovala všechny možné kontroverze. Vzpomínáte si na Fyre Festival, který propagovala spolu s dalšími slavnými modelkami jako Emily Ratajkowski nebo Elsa Hosk? Slibovaný luxusní hudební festival na ostrově se totiž ukázal být masivním podvodem. Poté přišla sporná reklama na nápoj Pepsi, která se okamžitě po zveřejnění dostala pod palbu kritiky za trivializování aktivit hnutí Black Lives Matter. A do třetice všeho dobrého se ke Kendall přidala i Kylie, se kterou vytvořila design řady triček.

Šlo o exkluzivní kousky s potiskem několika slavných umělců (např. Led Zeppelin, The Notorious B.I.G., Tupac, Jim Morisson nebo Pink Floyd), každé prodávaly za 125 dolarů. Na potisku byla navíc vždy i fotografie jedné ze sester nebo jejich iniciály.

Uživatelé Twitteru a příbuzní umělců se nestačili divit nad nevkusem designů.

Postupně se ale začali ozývat buď sami umělci, jejich příbuzní nebo fotografové, kteří snímky pořídily, a vyjadřovali nevoli nad tím, že sestry neobdržely žádná autorská práva k použití fotografií. Krátce nato Kendall i Kylie smazaly nabídku triček ze stránek i z Instagramu a na Twitteru se omluvily s tím, že se z chyby poučí.

Kauza tím ale neskončila, protože Michael Miller, autor jedné z fotografií, sestry zažaloval. Řekl, že „neoprávněně využily alespoň dvě originální fotografie hip-hopového umělce Tupac Shakura, plácly ikonické fotografie na oděvy a překryly je s nevkusnými snímky a textem.“ Také kapela The Doors nazvala fotografii Kendall Jenner nad ikonickým portrétem zemřelého Jima Morrisona jako „urážlivou“.

Necháme se tedy překvapit, co Kendall a Kylie provedou příště – vypadá to totiž, že minimálně Kendall Jenner se stává součástí PR katastrof častěji než kdo jiný.