Šlo o exkluzivní kousky s potiskem několika slavných umělců (např. Led Zeppelin, The Notorious B.I.G., Tupac, Jim Morisson nebo Pink Floyd), každé prodávaly za 125 dolarů. Na potisku byla navíc vždy i fotografie jedné ze sester nebo jejich iniciály.

Uživatelé Twitteru a příbuzní umělců se nestačili divit nad nevkusem designů.

Postupně se ale začali ozývat buď sami umělci, jejich příbuzní nebo fotografové, kteří snímky pořídily, a vyjadřovali nevoli nad tím, že sestry neobdržely žádná autorská práva k použití fotografií. Krátce nato Kendall i Kylie smazaly nabídku triček ze stránek i z Instagramu a na Twitteru se omluvily s tím, že se z chyby poučí.

Kauza tím ale neskončila, protože Michael Miller, autor jedné z fotografií, sestry zažaloval. Řekl, že „neoprávněně využily alespoň dvě originální fotografie hip-hopového umělce Tupac Shakura, plácly ikonické fotografie na oděvy a překryly je s nevkusnými snímky a textem.“ Také kapela The Doors nazvala fotografii Kendall Jenner nad ikonickým portrétem zemřelého Jima Morrisona jako „urážlivou“.

Necháme se tedy překvapit, co Kendall a Kylie provedou příště – vypadá to totiž, že minimálně Kendall Jenner se stává součástí PR katastrof častěji než kdo jiný.