Tvorba této americké designérky by se dala definovat jako nápaditá, plná ženskosti s nádechem odvahy i špetkou výstřednosti. Nejen pro tyto vlastnosti jejích modelů tím pádem měla po celém světě řadu fanoušků, ti nechyběli ani v řadách celebrit.

Její róby se nejednou objevily na červeném koberci, své by o tom mohla vyprávět například Nicole Kidman, Sarah Jessica Parker, Reese Witherspoon, Sandra Bullock i Penélope Cruz. Stejně tak byly její modely k vidění během všedního dne, nejeden má dodnes ve skříni ukrytý první dáma Michelle Obama či Christina Hendricks.

Šaty od L´Wren byly výjimečné, většinou jednoduššího střihu, kterému dominovala výrazná barva látky či různé aplikace jako flitry či peří. Právě tyto dva prvky se usídlily na róbách, jež oblékla herečka Nicole Kidman během předávání Oscarů v letech 2009 a 2013.

85th Annual Academy Awards - Arrivals

Charakteristický byl ale také hluboký výstřih, který nechal vyniknout přednostem Marion Cotillard na premiéře filmu Počátek v roce 2010 i Madonně, která oblékla její zdobené šaty s aplikací listů pouze o rok později.

„Myslím si, že L´Wren měla neobyčejné nadání vytvářet šaty, které skutečně lichotily všem ženám. Neuvěřitelné bylo, že pod jejíma rukama vznikaly moderní šaty s využitím zastaralých prvků vhodné pro všechny typy ženských postav“, uvedla pro Daily Mail Sarah Jessica Parker.

profimedia-0060491269

Mnohokrát se spekulovalo o tom, že to bude právě L´Wren Scott, která navrhne svatební šaty pro Angelinu Jolie na její dlouho očekávanou svatbu. Těch se bohužel již nedočkáme.

Foto: Profimedia.cz