Každý dnes ví, že ani módní průmysl ani Instagram nejsou odrazem reality. Když se každý den díváte na profily fitness blogerek a modelek, asi vám to na sebevědomí nepřidá. Vypadají, jakoby nedělaly celý den nic jiného, než byly dokonalé – tak to ale rozhodně není. My všichni koneckonců sdílíme jen to nejlepší z našich životů.

Pod hashtagem #bodypositive ale na sociálních sítích žije komunita, která se o neexistující dokonalost ani nesnaží. Chce hlavně inspirovat ostatní, aby přijali své tělo takové, jaké je. Hlavním účelem je naučit se mít rád/a bez ohledu na to, jestli zrovna odpovídáte momentálnímu ideálu krásy.

Seznamte se s ženami, které jsou nyní díky šíření #bodypositive hvězdami sociálních sítí!

Denise Bidot

Chtěla být herečkou, ale místo toho se stala jednou z nejúspěšnějších “plus size” modelek. Denise Bidot založila platformu s názvem No Wrong Way, kde se snaží propagovat myšlenku, že člověk nemusí zapadat do různých škatulek – ať už jde o velikost oblečení či cokoliv jiného.

Zendaya Coleman

Devatenáctiletá herečka a modelka Zendaya Coleman pózovala pro magazín Modeliste, na výsledné obálce ale viděla někoho, kdo vypadá úplně jinak. Hned poté zveřejnila na Instagramu fotografii “před” a “po”, aby na časté retušování v časopisech upozornila. “Tohle je přesně to, co vytváří nereálné ideály krásy“, komentovala fotografii.

Charli Howard


Příběh Charli Howard stojí za zmínku – modelingová agentura ji kdysi nazvala “příliš tlustou” a po virálním příspěvku této Angličanky o poměrech v módě dostala nabídky od desítek jiných společností. Stala se #bodypositive aktivistkou a založila All Women Project, kterým se snaží prosadit diverzitu v módním průmyslu.

Jordan Bone

Jordan Bone měla v patnácti letech autonehodu a od té doby je na vozíčku. To ji ale nezastavilo od splnění si snu – stala se vizážistkou a její videa na YouTube sleduje přes sto tisíc lidí. Nyní o svém životním příběhu napsala také knihu My Beautiful Struggle.