Paparazzi doufají, že právě oni zachytí ty nejlepší momentky všech VIP celebrit a kritici budou moci zhodnotit, zda jsou opravdu lidmi na svém místě. Módní hra se neodehrává jen na přehlídkovém mole, ale i mimo něj. Královnou této partie je bezesporu zmiňovaná Anna Wintour. Módní týdny jsou plejádou stylů, odvážných kreací i malířskou paletou barev. Všichni se snaží trochu vybočit, zaujmout a zůstat trendy. Jen jedna jediná osoba je vlastně stále stejná a tím i snadno rozpoznatelná. Je to právě Anna Wintour. Obávaná žena, která často rozhodne o tom, zda ten nebo onen návrhář vůbec kdy začne svou světovou kariéru.

I na módním týdnu v New Yorku byla Anna pronásledována fotografy a každý se snažil alespoň na okamžik zahlédnout její výraz pod tmavými brýlemi. Tentokrát je Anna až neobvykle často odkládala a její tvář často zdobil úsměv. Své ledové tváři tedy nezůstala věrná, svému páru bot ale rozhodně ano.

Když se zadíváte i na staré fotografie Anny Wintour, uvidíte stále stejný pár bot, který jistě není jediný v jejím botníku, ale stylem i barvou zcela neměnný. Jak je možné, že žena, která udává tóny a diktuje trendy celému světu je vlastně velmi konzervativní a striktní sama k sobě. Její účes už dlouhá léta nezaznamenal změnu. Její tvář zdobí stále stejný decentní make-up. Její nehty jsou vždy bez laku na nehty a její boty jsou v době teplých měsíců beze změny. I styl oblečení je víceméně jednotný. Anna je královnou šatů, sukní s délkou těsně pod kolena a rozepínacích svetříků, které nejraději nosí jen ležérně přehozené přes ramena. Co nikdy nechybí je výrazný náhrdelník, kterým dokonale podtrhne i seberafinovanější a zdobné šaty.

Je právě to její silnou zbraní? Nikdy nevsadí na špatnou kartu a vždy vypadá dokonale. Ví, co jí sluší, a tím, že nepodléhá trendům, sází vlastně vždy na jistotu. Nikomu nedává ani na chvíli možnost vrátit jí úder silnou kritikou na její vlastní osobu. Snad proto je absolutní jedničkou, kterou zatím nikdo nedokázal sesadit z trůnu.

Foto: Profimedia.cz